سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۶:۰۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: با تصویب هیئت وزیران بورس نفت خام و فرآورده های نفتی طی دو مرحله در کشور راه اندازی می شود.

به گزارش دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت؛ هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی با راه اندازی بورس نفت خام و فرآورده های نفتی جمهوری اسلامی ایران طی دو مرحله بورس نفت خام و  بورس فرآورده‌های نفتی همانند محصولات پتروشیمی و یا فرآورده‌های پایین دستی مانند قیر، روغن‌های پایه و نظایر آن موافقت کرد.

بر اساس این مصوبه وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است تا پایان بهمن ماه 1386 نسبت به راه اندازی بورس فرآورده های نفتی اقدام نماید و وزارت نفت و شرکت‌های تابعه و وابسته موظفند نسبت به عرضه کلیه محصولات و مشتقات فرآوری شده نفتی خود در بورس یاد شده براساس مقررات مربوط اقدام نمایند.

همچنین تعهدات قبلی در مورد صادرات و توزیع یارانه ای مشمول این بند نمی باشد.

بر این اساس به منظور راه اندازی بورس نفت، ‌کار گروهی با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های نفت‌، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با مسئولیت وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل و نسبت به فراهم آوردن مقدمات مربوط با رعایت قوانین و مقررات مربوط و همکاری دستگاه‌های ذی ربط اقدام نماید.

بر اساس این گزارش پس از انجام مراحل فوق الذکر وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز است نسبت به راه اندازی بورس نفت خام با همکاری سایر دستگاه‌های ذی ربط اقدام نماید.

کد خبر 44112

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی