تیتر سه زیرسرویس

 • زنبورها به مقابله با آفات مزارع پارس‌آباد رفتند

  زنبورها به مقابله با آفات مزارع پارس‌آباد رفتند

  پوپک قاسمی-  پارس‌آباد - خبرنگار: اجرای موفق طرح کنترل آفات با استفاده از روش بیولوژیک در مزارع شمال استان خبر خوبی است که این روزها به گوش می‌رسد. کشاورزان پارس‌آبادی با استفاده از ۲ گونه زنبور توانسته‌اند شیوع آفت در مزرعه بادام را کنترل کنند.

 • سود شیرین شکر مغان

  سود شیرین شکر مغان

  سیدمهدی حسینی -  مغان - خبرنگار: دشت مغان و شهرستان‌های بیله‌سوار و پارس‌آباد در زمینه کشاورزی شرایط ویژه‌ای برای کشت چغندر قند دارند و وجود کارخانه قند مغان به عنوان یکی از کارخانه‌های بزرگ کشور که این روزها در حال نوسازی و تجهیز است، ظرفیت مناسبی برای تولید شکر و رونق تولید ملی در این منطقه به شمار می‌رود.

 • روی خوش بازارهای جهانی به عسل اردبیل

  روی خوش بازارهای جهانی به عسل اردبیل

  پوپک قاسمی-  اردبیل - خبرنگار: عسل را می‌توان پرآوازه‌ترین محصول تولیدی استان اردبیل دانست. کیفیت عسل این استان به دلیل برخورداری از مواهب طبیعی، زراعی، باغی و قرار گرفتن در جوار کوه‌های سرسبز سبلان و باغ‌رو زبانزد است.

 • پرش ۱۴ پله‌ای سوارکاری اردبیل

  پرش ۱۴ پله‌ای سوارکاری اردبیل

  پوپک قاسمی-  اردبیل - خبرنگار: ورزش سوارکاری از رشته‌های مورد تاکید آموزه‌های دینی مسلمانان است اما این رشته به دلایل مختلف از جمله نبود زیرساخت‌ها و بالا بودن هزینه‌ها کمتر مورد استقبال قرار گرفته است.

 • داغ جاده بر دل آتشگاه

  داغ جاده بر دل آتشگاه

  محمد مددی-  سرعین - خبرنگار: آتشگاه از روستاهای تاریخی شهر سرعین است که در صورت توجه می‌تواند گردشگری این شهرستان را از حالت تک‌قطبی به لحاظ برخورداری از چشمه‌های آبگرم خارج کند.

 • جایگاه کم‌رنگ پزشک عمومی  در طرح تحول سلامت

  جایگاه کم‌رنگ پزشک عمومی  در طرح تحول سلامت

  پوپک قاسمی-  اردبیل- خبرنگار: تامین سلامت جامعه نیازمند برنامه‌های همه‌جانبه‌نگر است تا در توزیع امکانات و وظایف درست عمل شود. در استان اردبیل که کمبود پزشک متخصص به شدت احساس می‌شود، مراجعه بدون ارجاع به پزشک متخصص باعث شلوغی مطب پزشکان متخصص شده است تا حدی که نوبت ویزیت چند ماه، اتفاقی عادی محسوب می‌شود.

 • فرصت گردشگری اردبیل در۲۰۲۳

  فرصت گردشگری اردبیل در۲۰۲۳

  مسعود لاهوت-  اردبیل - خبرنگار: در استان اردبیل از ۲ سال گذشته تاکنون جهش قابل توجهی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اتفاق افتاده است. این جهش با سیاست‌گذاری استاندار اردبیل و انتخاب گردشگری به عنوان محور اول توسعه استان آغاز شد و هدف اصلی آن قرارگیری اردبیل در قله گردشگری کشور تا سال ۱۴۰۰ بود.

 • بار خرابی تجهیزات درمانی بر دوش بیماران سرطانی

  بار خرابی تجهیزات درمانی بر دوش بیماران سرطانی

  پوپک قاسمی-‌ اردبیل - خبرنگار: سرطان بیماری است که ناگهانی گریبان قربانیانش را می‌گیرد، آن هم در حالی که بیماران سرطانی برای درمان راه سختی در پیش دارند و یکی از مراحل درمان آن هم رادیوتراپی است.

 • اولین میزبانی اردبیلی‌ها از دوچرخه‌سواران بین‌المللی

  اولین میزبانی اردبیلی‌ها از دوچرخه‌سواران بین‌المللی

  پوپک قاسمی-  اردبیل - خبرنگار: برگزاری و میزبانی مسابقات ورزشی بین‌المللی در سال‌های نه‌چندان دور یک رؤیا برای اردبیلی‌ها بود. رؤیایی که با همت و اراده محقق شد و اردبیل چند سالی است برگزارکننده مسابقات بین‌المللی و جهانی است و در این زمینه عملکرد قابل قبولی داشته است.

 • مشارکت شهرداری اردبیل‌در بهسازی فضای آموزشی مدارس

  مشارکت شهرداری اردبیل‌در بهسازی فضای آموزشی مدارس

  مهران راثی-‌  اردبیل - خبرنگار: محیط مناسب برای تحصیل حق همه دانش‌آموزان است اما گاه حتی در شهرهای بزرگ هم دانش‌آموزان از این امکان محروم و نیازمند توجه مسئولان هستند. مدرسه دخترانه محمدپور در محله ملاباشی اردبیل یکی از این مدارس است که شهردار منطقه ۳ در مراسم بازگشایی و بازدید مدارس تصمیم به بازسازی و بهسازی گرفت.