تیتر سه زیرسرویس

 • گام جدید در آموزش زبان کردی

  گام جدید در آموزش زبان کردی

  محمد توفیق مشیرپناهی - سنندج- خبرنگار: زبان کُردی در شاخه‌های خانواده زبانی هند و ایرانی است و با زبان فارسی قرابت بسیار دارد تا جایی که تاریخ‌شناسان پرآوازه بر این باورند که کُردهای امروز، نوادگان مادهای دیروزند.

 • ۳ ضلع کارآفرینی در کردستان

  ۳ ضلع کارآفرینی در کردستان

  محمد توفیق مشیرپناهی - سنندج- خبرنگار: ۳ مولفه اساسی در کارآفرینی وجود دارد؛ «دانش»، «نگرش» و «مهارت». «دانش» باعث ایجاد زمینه نظری قوی خواهد شد، «مهارت» کارآمدی در پی دارد و «نگرش» زمینه را برای حضور در موقعیت‌های مختلف فراهم می‌کند.

 • فوتبال کردستان در حسرت حامی مالی 

  فوتبال کردستان در حسرت حامی مالی 

  زانیار دلیری - خبرنگار: بی‌شک در دنیای امروز، فوتبال تبدیل به یک پدیده اقتصادی شده است و کشورهای اروپایی حساب ویژه‌ای روی این حرفه باز کرده‌اند و با سرمایه‌گذاری کلان به نتایج قابل قبولی هم رسیده‌اند.

 • کمبود امکانات در ورزش بانوان کردستان

  کمبود امکانات در ورزش بانوان کردستان

  آرزو نظرپور - سنندج- خبرنگار: ورزش بانوان در هر منطقه و استانی نقش تعیین‌کننده‌ای در سرانه ورزش حرفه‌ای آن منطقه دارد.

 • ثبت جهانی اورامانات؛ یک گام به پیش

  ثبت جهانی اورامانات؛ یک گام به پیش

  فرحناز چراغی  - کرمانشاه- خبرنگار: بالاخره پس از ۳ سال مطالعه و انجام برخی فعالیت‌های تعمیری و مرمتی پیش‌نویس ثبت جهانی اورامانات در قالب ۱۰ فصل به یونسکو ارسال شد.

 • شغل؛ نیاز اول

  شغل؛ نیاز اول

  محمد توفیق مشیرپناهی - سنندج- خبرنگار:  دوران جوانی آستانه ورود به فرصت‌ها و افق‌های جدید، ایده‌آل‌ها و آرمان‌های متنوع است.

 • افزایش اشتیاق کردستانی‌ها به کتابخوانی

  افزایش اشتیاق کردستانی‌ها به کتابخوانی

  محمد توفیق مشیرپناهی - سنندج- خبرنگار: میزان رشد و توسعه‌یافتگی در هر کشوری ارتباط مستقیم با میزان مطالعه در آن فرهنگ و کشور دارد.

 • مجوز چاپ کتاب به کردستان واگذار می‌شود

  مجوز چاپ کتاب به کردستان واگذار می‌شود

  استاندار کردستان با اشاره به این‌که ناشران برای چاپ کتاب باید از تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دریافت ‌کنند، گفت: طبق اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به‌زودی مجوز چاپ کتاب به برخی استان‌ها واگذار می‌شود که یکی از این استان‌ها، کردستان است.

 • سیر تا پیاز کشاورزی کردستان

  سیر تا پیاز کشاورزی کردستان

  محمد توفیق مشیرپناهی- سنندج- خبرنگار: چندین سال به ‌دلیل جنگ و ناامنی‌های منطقه‌ای هیچ سرمایه‌گذاری چه داخل استان و چه خارج استان حاضر به سرمایه‌گذاری در بخش صنعت کردستان و حتی کرمانشاه نبود.

 • ۱۳۰۰بازمانده از تحصیل  

  ۱۳۰۰بازمانده از تحصیل  

  مدیرکل آموزش و پرورش کردستان تعداد دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در این استان را ۲۴۷ نفر و مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه این تعداد را ۱۰۴۷ نفر اعلام کرد.