تیتر سه زیرسرویس

 • حافظ در زمانه ما

  حافظ در زمانه ما

  سپیده سیدفرجی-  دکترای زبان و ادبیات فارسی: اشعار حافظ، در هر عصر و دوره‌ای، مخاطبان را به خود مجذوب می‌کند و هر کس بنا بر میزان عطش و نیازش از آن بهره می‌گیرد.

 • سلام یک میلیون و ۱۷۳ هزار دانش‌آموز به مدرسه

  سلام یک میلیون و ۱۷۳ هزار دانش‌آموز به مدرسه

  بوی ماه مهر هم مثل همیشه با یک ساعت تاخیر آمد. شروع فصل مدرسه و ترافیک دوچندان صبحگاهی در ۳‌استان فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد مانند سراسر کشور یک روز قبل از اول مهر و در روز ورود کلاس اولی‌ها به مدرسه که به جشن شکوفه‌ها معروف است، همراه بود. آمارها نشان می‌دهد نسبت کلاس اولی‌های استان فارس نسبت به ۲ استان دیگر بیشتر است.

 • رژه اقتدار نیروهای مسلح در ۳ استان

  رژه اقتدار نیروهای مسلح در ۳ استان

  مراسم رژه یگان‌های نمونه نیروهای مسلح مستقر در فارس صبح یک‌شنبه ۳۱ شهریور و در اولین روز هفته دفاع مقدس برگزار شد.

 • پاسداشت سال‌های حماسه

  پاسداشت سال‌های حماسه

  معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس اعلام کرد که با هدف بزرگداشت این هفته و در راستای اشاعه و ترویج ارزش‌ها و فرهنگ دفاع مقدس، قریب به ۷۵۰۰ برنامه در سراسر فارس اجرا می‌شود.

 • داغ عاشورا

  داغ عاشورا

  در عاشورای حسینی سوگواری و عزاداری مردم دلداده و ولایت‌مدار استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد به اوج خود رسید.

 • روز نفس‌گیر آسمان

  روز نفس‌گیر آسمان

  هتل پرماجرای آسمان شیراز این بار با آتش در صدر خبرهای استان فارس قرار گرفت. این هتل که مدت‌ها است ساخت و تکمیل آن محل تنش و بحث میان شهرداری و جامعه هتل‌داران است، حوالی ساعت ۱۱ شنبه ۱۲ مرداد دچار حریق شد که با تلاش نیروهای آتش‌نشانی و تخلیه به‌موقع طبقات، تلفات جانی نداشت.

 • امید به رونق تولید در فارس

  امید به رونق تولید در فارس

  فاطمه هاشمی نیک-  شیراز- خبرنگار: در شرایطی که مشکلات اقتصادی به دغدغه اصلی مردم تبدیل شده است، توجه به تولید و حمایت از تولیدکنندگان به‌خصوص در بخش صنعت ضرورت بیشتری دارد.

 • وعده استاندار برای رونق بازار نشر در فارس

  وعده استاندار برای رونق بازار نشر در فارس

  امیر عفاف-  شیراز- خبرنگار: چندی پیش «نیکنام حسینی‌پور» مدیرعامل خانه کتاب، اعلام کرد که در کشور برای ۱۷ هزار ناشر مجوز فعالیت صادر شده است، اما ۵۰۰ ناشر به فعالیت خود ادامه داده‌اند که از این تعداد نیز فقط ۱۰۰ ناشر به صورت جدی و مدون به چاپ و نشر کتاب می‌پردازند.

 • تقابل پول و هنر

  تقابل پول و هنر

  امیر عفاف-‌  شیراز- خبرنگار:  از دیرباز فروش آثار هنری در ایران با چالش‌های اساسی روبه‌رو بود و تا چند سال پیش، بخش قابل‌ملاحظه‌ای از مردم حرفه‌های هنرمندانه را اصلا شغل نمی‌دانستند. از سوی متولیان امور هنری، تبلیغات گسترده‌ای با شعار «اقتصاد هنر» شروع و بر معیشت هنرمندان تاکید شد.

 • بحران در گالری‌های شیراز

  بحران در گالری‌های شیراز

  مدیر گالری وصال شیرازی با اشاره به این‌که هنرمند در مقایسه با گالری‌دار از امتیازات بیشتری برخوردار است در خصوص تصویب سهم ۳۰ درصدی گالری از فروش آثار هنرمند می‌گوید: قبلا سهم گالری‌دار از فروش آثار به صورت توافقی تعیین می‌شد و این عدد به ۴۰ درصد یا بیشتر هم می‌رسید، اما با تصویب این قانون، گالری‌دار در بیشتر نمایشگاه‌ها متضرر می‌شود.