تیتر سه زیرسرویس

 • روز نفس‌گیر آسمان

  روز نفس‌گیر آسمان

  هتل پرماجرای آسمان شیراز این بار با آتش در صدر خبرهای استان فارس قرار گرفت. این هتل که مدت‌ها است ساخت و تکمیل آن محل تنش و بحث میان شهرداری و جامعه هتل‌داران است، حوالی ساعت ۱۱ شنبه ۱۲ مرداد دچار حریق شد که با تلاش نیروهای آتش‌نشانی و تخلیه به‌موقع طبقات، تلفات جانی نداشت.

 • امید به رونق تولید در فارس

  امید به رونق تولید در فارس

  فاطمه هاشمی نیک-  شیراز- خبرنگار: در شرایطی که مشکلات اقتصادی به دغدغه اصلی مردم تبدیل شده است، توجه به تولید و حمایت از تولیدکنندگان به‌خصوص در بخش صنعت ضرورت بیشتری دارد.

 • وعده استاندار برای رونق بازار نشر در فارس

  وعده استاندار برای رونق بازار نشر در فارس

  امیر عفاف-  شیراز- خبرنگار: چندی پیش «نیکنام حسینی‌پور» مدیرعامل خانه کتاب، اعلام کرد که در کشور برای ۱۷ هزار ناشر مجوز فعالیت صادر شده است، اما ۵۰۰ ناشر به فعالیت خود ادامه داده‌اند که از این تعداد نیز فقط ۱۰۰ ناشر به صورت جدی و مدون به چاپ و نشر کتاب می‌پردازند.

 • تقابل پول و هنر

  تقابل پول و هنر

  امیر عفاف-‌  شیراز- خبرنگار:  از دیرباز فروش آثار هنری در ایران با چالش‌های اساسی روبه‌رو بود و تا چند سال پیش، بخش قابل‌ملاحظه‌ای از مردم حرفه‌های هنرمندانه را اصلا شغل نمی‌دانستند. از سوی متولیان امور هنری، تبلیغات گسترده‌ای با شعار «اقتصاد هنر» شروع و بر معیشت هنرمندان تاکید شد.

 • بحران در گالری‌های شیراز

  بحران در گالری‌های شیراز

  مدیر گالری وصال شیرازی با اشاره به این‌که هنرمند در مقایسه با گالری‌دار از امتیازات بیشتری برخوردار است در خصوص تصویب سهم ۳۰ درصدی گالری از فروش آثار هنرمند می‌گوید: قبلا سهم گالری‌دار از فروش آثار به صورت توافقی تعیین می‌شد و این عدد به ۴۰ درصد یا بیشتر هم می‌رسید، اما با تصویب این قانون، گالری‌دار در بیشتر نمایشگاه‌ها متضرر می‌شود.

 • کافه‌داری کسب و کار من است

  کافه‌داری کسب و کار من است

  بهار رزمی- شیراز- خبرنگار: وقتی بوی قهوه لابه‌لای صفحات کتاب و کلمات می‌پیچد معجزه می‌کند. دیوارها را با چند عکس قاب‌شده از ستارگان سینما پوشانده‌اند و موسیقی ملایمی، پاورچین به استقبال شما می‌آید.

 • گره‌گشایی بزرگ از ترافیک شیراز

  گره‌گشایی بزرگ از ترافیک شیراز

   امیر عفاف- شیراز- خبرنگار: شهرداری شیراز در سال‌های اخیر برای روان‌سازی و رفع ترافیک این کلان‌شهر به احداث تقاطع‌های غیرهمسطح روی آورده است.

 • آن روی سکه حفاظت از بافت تاریخی شیراز

  آن روی سکه حفاظت از بافت تاریخی شیراز

  امیر عفاف- شیراز- خبرنگار: بافت تاریخی شیراز این روزها به یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری و تفریحی شهر تبدیل شده و با انواع کافی‌شاپ، رستوران و اقامتگاه پذیرای میهمانان و شهروندان است.

 • استحکام بناهای بافت و دلواپسی بیهوده

  استحکام بناهای بافت و دلواپسی بیهوده

  محسن عامری-  مدرس دانشگاه: بافت تاریخی شیراز که در روزگاری نه چندان دور، سرافکنده فقر ساکنان و ازدحام معتادان متجاهر بود، حالا پوست انداخته است و حال و احوال مناسبی دارد.

 • ماجرای پیامک‌های جنجالی در شیراز

  ماجرای پیامک‌های جنجالی در شیراز

  امیر عفاف- شیراز- خبرنگار: خیابان خلیلی شیراز و فرعی‌های متقاطع آن در خرداد ماه یکی از پرترافیک‌ترین مناطق شیراز است. در پیاده‌رو این خیابان، مقابل پلیس امنیت اخلاقی شهروندانی جمع شده‌اند که بیشتر آنها دلیلی برای پنهان کردن اعتراض‌های خود ندارند.