تیتر سه زیرسرویس

 • دانش‌آموزان سرگردان در کپر و کانکس

  دانش‌آموزان سرگردان در کپر و کانکس

  کاظم گلخنی - خبرنگار: تحصیل و درس خواندن در کانکس و کپر به دلیل کمبود یا نبود زیرساخت‌های آموزشی مناطق شمالی و شرقی استان نظیر، رودان، حاجی‌آباد، جاسک، سیریک و بشاگرد یکی از معضلات جدی این حوزه است که با وجود وعده مسئولان همچنان در گام‌های اول توسعه است و راه دوری برای رسیدن به استانداردهای آموزشی دارد.

 • بندرعباس در انتظار هویت یک شهر

  بندرعباس در انتظار هویت یک شهر

  کاظم گلخنی - هرمزگان - خبرنگار:  امروزه صنعت و تجارت در کنار زندگی ماشینی می‌رود تا به یکی از چالش‌های پیش روی زندگی انسانی در شهرها تبدیل شود.

 • پایان سیلندر به‌دوشی در هرمزگان

  پایان سیلندر به‌دوشی در هرمزگان

  استانی که به نظر می‌رسد با توجه به منابع غنی نفت و گاز و دارا بودن بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های گاز باید از حداقل زیرساخت‌های صنعتی و معدنی نظیر گاز غنی باشد از اصلی‌ترین زیرساخت توسعه صنایع یعنی گاز شهری بی‌بهره است؛

 • مشق محرومیت در کلاس‌های فرسوده

  مشق محرومیت در کلاس‌های فرسوده

   مدرسه‌های مستهلک و فرسوده با دیوارهای ترک‌خورده و تخریبی در استان هرمزگان قصه‌ پرغصه امروز و دیروز نیست.

 • امیدی که از راه می‌رسد

  امیدی که از راه می‌رسد

  کاظم گلخنی - خبرنگار: هفته‌ای که گذشت و نام هفته دولت را با خود داشت اتفاقات امیدبخشی را در استان هرمزگان که با وجود اهمیت بالای راهبردی و اقتصادی در کشور، همچنان در زمره مناطق کم‌برخوردار است، رقم زد.

 • رنج بشاگردی‌ها از کم‌آبی

  رنج بشاگردی‌ها از کم‌آبی

  کاظم گلخنی - خبرنگار: نبود زیرساخت‌های اولیه خدماتی به‌ویژه در حوزه آب‌رسانی در روستاهای بشاگرد در شمال شرق هرمزگان که بیش از ۲۷۰ روستا و آبادی کم‌جمعیت دارد و بیشترین جمعیت آن روستانشین هستندهر از گاه باعث اتفاقات تلخ و دردناکی می‌شود.

 • آخرین نفس‌های کشاورزی در رودان

  آخرین نفس‌های کشاورزی در رودان

  غلامعباس شمس‌الدینی - خبرنگار: شهرستان رودان در ۱۱۰ کیلومتری مرکز هرمزگان با ۳۷۲۴ کیلومتر مربع وسعت و ۱۲۴ هزار و ۵۲۲ نفر جمعیت به بهشت جنوب مشهور است؛ شهرستانی که قرار گرفتن در ناحیه گرم و خشک بیش از ۴۲ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی را در خود جای داده است.

 • مروارید خلیج فارس؛ چشم‌انتظار زیرساخت‌های گردشگری

  مروارید خلیج فارس؛ چشم‌انتظار زیرساخت‌های گردشگری

  کاظم گلخنی - خبرنگار: بسیاری از بنادر هرمزگان نظیر بندرکنگ در سال‌های اخیر با روی آوردن به صنعت گردشگری اقتصاد بدون نفت را در حوزه‌های اقتصادی خود عملی کرده‌اند اما در برخی مناطق و بنادر پرظرفیت استان، کم و کاستی‌هایی در این زمینه دیده می‌شود که قابل قبول نیست.

 • ساحل سورو در تلاطم نوسانات ارزی

  ساحل سورو در تلاطم نوسانات ارزی

  کاظم گلخنی - خبرنگار: ساحل سورو مهم‌ترین تفرجگاه ساحلی غرب شهر بندرعباس است.

 • ماهی در تور گرانی

  ماهی در تور گرانی

  کاظم گلخنی - خبرنگار: کمبود و گرانی ماهی و میگو این روزها در اغلب بازارهای فروش این ماده غذایی و سواحل ماهیگیری استان، مردم را با مشکل روبه‌رو کرده است.