تیتر سه زیرسرویس

 • هر که دارد هوس کرب و بلا بسم الله

  هر که دارد هوس کرب و بلا بسم الله

  زینب حیدری -‌ قم- خبرنگار : اربعین این روزها پذیرای میلیون‌ها زائر از کل دنیاست. دلدادگی، حب اهل ‌بیت علیهم‌السلام و ایثار و فداکاری کلیدواژه‌هایی هستند که هر کسی در این سفر معنوی آنها را با خود همراه دارد... «هر که دارد هوس کرب و بلا بسم الله»

 • اتوبان قم ـ  تهران  با دسترسی‌های غیراستاندارد

  اتوبان قم ـ  تهران  با دسترسی‌های غیراستاندارد

  فاطمه امامی-  قم ـ خبرنگار : دسترسی‌های متعدد به آزادراه قم ـ تهران در سال‌های اخیر همیشه یکی از موضوعات مورد بحث درباره ایمنی این مسیر بوده است.

 • چالش‌های مهار همزمان آتش در قم

  چالش‌های مهار همزمان آتش در قم

  زینب حیدری-  قم- خبرنگار: قم شهری با جمعیت بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری سال‌هاست که نام کلان‌شهر بودن را با خود یدک می‌کشد؛ شهری کوچک با جمعیتی متمرکز.

 • کهک؛ شهر خیاط‌ها

  کهک؛ شهر خیاط‌ها

  فاطمه امامی- قم- خبرنگار : عده‌ای آن را دیار طبیبان حاذق می‌گویند و برخی شهر خیاط‌ها. بسیاری آن را به خانه بنیان‌گذار حکمت متعالیه می‌شناسند و بسیاری به غار شگفت‌انگیزش. کهک،  شهری کوچک در جنوب قم،  با تمام ویژگی‌های تاریخی و طبیعی‌اش امروز به پناهگاهی تبدیل شده برای آنها که از شلوغی‌ و سر و صدای قم خسته‌اند.

 • امضای تفاهم‌نامه بین دانشگاه ادیان و مذاهب قم و ۱۰۰ دانشگاه جهان

  امضای تفاهم‌نامه بین دانشگاه ادیان و مذاهب قم و ۱۰۰ دانشگاه جهان

  روح الله یارمحمدی-  قم - خبرنگار: دانشگاه ادیان و مذاهب سالانه پذیرای خیل انبوهی از علمای دینی و مذهبی فرقه‌های مختلف جهان است و یکی از موثرترین کانون‌های علمی ادیان و مذاهب جهان اسلام به شمار می‌رود. چنین دانشگاهی می‌تواند آیینه تمام‌نمای شأن و جایگاه علمی- دینی اسلام باشد و حقانیت و اصالت اسلام و جهان تشیع را به منصه ظهور برساند.

 • گردشگران سلامت کشورهای اسلامی در قم

  گردشگران سلامت کشورهای اسلامی در قم

  زینب حیدری-  قم – خبرنگار: قم را همه با نام شهر کریمه اهل بیت(ع) و مسجد مقدس جمکران می‌شناسند. مکان‌های مقدسی که نام و آوازه قم را جهانی کرده‌اند و به گفته مسئولان استانی، سالانه حدود ۲۵ میلیون زائر و گردشگر داخلی و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر خارجی را به خود جذب می‌کند.

 • سرمایه‌های در دست باد در  کویر قم

  سرمایه‌های در دست باد در  کویر قم

  سمیه حاجی‌احمدی-  قم ـ خبرنگار: باید از پهنه صحرا می‌گذشتیم؛ در جنوب غربی کویر قم، جایی که روستاهای مختلفی را در دل خود جای داده است. جاده گرچه چندان سرسبز نیست، اما شنیدن صدای زنگوله‌های گوسفندان می‌گوید زندگی در این صحرا جریان دارد.

 • عبور بلوار فردوسی از ۳۲۰ درخت

  عبور بلوار فردوسی از ۳۲۰ درخت

  فاطمه امامی-  قم ـ خبرنگار: پروژه بلوار فردوسی به عنوان محوری ترافیکی در قم که در ۴ منطقه شهری جبهه کار دارد، تقریبا ۵ سال است که در شهرداری به فاز اجرایی وارد شده است و پیگیری می‌شود. فاز نخست این طرح در سال ۹۴ در منطقه ۴ شهری افتتاح شده و دستور کار امسال شهرداری بهره‌برداری از فاز سوم در منطقه ۵ است.

 • اختلاف بر سر تعیین فضای  سبز در قم

  اختلاف بر سر تعیین فضای  سبز در قم

  مریم رضوی-  قم ـ خبرنگار: در سال ۹۶ در شهر قم، ۱۰ هکتار فضای سبز تغییر کاربری داده شد. این واقعیت موضوع صحبت در جلسه کمیسیون ماده ۵ بود با این مضمون که چرا شکاف سرانه فضای سبز موجود و مطلوب در شهر قم پر نشده است و زندگی در گرمای طاقت‌فرسای تابستان‌ها و آلودگی زمستان‌ها قدری دلپذیرتر نمی‌شود.

 • سلام تلخ «ماه مدرسه» به جیب خالی مردم

  سلام تلخ «ماه مدرسه» به جیب خالی مردم

  سمیرا روشنایی-  قم ـ خبرنگار: بازار پرزرق و برق نوشت‌افزار این روزها از نفس افتاده است. چند روز از آغاز سال تحصیلی می‌گذرد و غول گرانی نوشت‌افزار بازار را دچار هرج و مرج کرده است. کمتر پیش می‌آید که در معاملات بازار، مشتری و فروشنده هر دو طرف ناراضی باشند. مشتری از کاهش توان خرید گلایه دارد و فروشنده از جنس‌هایی که روی دستش مانده است.