تیتر سه زیرسرویس

 •  اجرای ۲ طرح عمرانی در هسته مرکزی شهر قم

   اجرای ۲ طرح عمرانی در هسته مرکزی شهر قم

  فاطمه امامی-  قم- خبرنگار: فاز ۵ عمار یاسر طرحی است که میدان معلم را به میدان سپاه در بلوار جمهوری متصل می‌کند. ادامه طرحی که نزدیک به نیم‌قرن در قم قدمت دارد و فاز ۴ آن هنوز و همچنان در حد چند اسکلت نیمه‌کاره مقابل چشمان مردم و میراث ارزشمند تاریخی تخریب شده باقی مانده است.

 • قفل بیکاری بر زندگی روستاییان خلجستان

  قفل بیکاری بر زندگی روستاییان خلجستان

  فاطمه امامی-‌ قم- خبرنگار: خلجستان یکی از ۵ بخش شهرستان قم با داشتن آب و هوای کوهستانی و روستاهایی سرسبز از گذشته نقش ویژه‌ای در جذب گردشگری روستایی داشته است. در سال‌های اخیر با ساخت یکی دو مجتمع ویژه گردشگری، این نقش تا حدودی پر رنگ‌تر شده اما این نگین رنگارنگ استان قم هم مشکلات خودش را دارد.

 • سبک زندگی ولایی؛ مهم‌ترین پیام غدیرخم

  سبک زندگی ولایی؛ مهم‌ترین پیام غدیرخم

  آیت‌الله محسن فقیهی-   عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: آن گونه که اهل بیت(ع) و بزرگان، نسل به نسل و سینه به سینه به ما آموخته‌اند، مهم‌ترین و کلیدی‌ترین پیام عید سعید غدیرخم همان ولایت‌مداری است، چه آن‌که این روز که از آن به عنوان عیدالله الاکبر یاد می‌شود، عید ولایت است

 • حقابه قم در انتظار یک تصمیم

  حقابه قم در انتظار یک تصمیم

  فاطمه امامی-  قم - خبرنگار: قمرود یا همان «انباربار» قرن‌هاست که در میانه شهر قم به زحمت خود را سرپا نگه داشته است. باید تاریخ بخوانیم تا بدانیم چه‌ها به این رود گذشته و چه جنگ‌ها که بر سر حقابه‌اش میان قمی‌ها و اهالی بالادست صورت گرفته است.

 • برخورد علوم پزشکی قم با پزشکان متخلف

  برخورد علوم پزشکی قم با پزشکان متخلف

  فاطمه امامی-  قم - خبرنگار:  آبان ماه سال ۹۳ بود که وزیر بهداشت وقت برای سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری، برای جلوگیری از وقوع تخلفات در بخش سلامت و رسیدگی به شکایت‌ها از عملکرد اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در بخش سلامت کشور، «شیوه‌نامه اجرایی بسته نظارتی اجرای کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت» را ابلاغ کرد.

 • زبان خلجی در حال انقراض

  زبان خلجی در حال انقراض

  روح‌الله کریمی-  قم - خبرنگار: اگر «گرهارد دورفر»، ایران‌شناس آلمانی را کاشف و احیاکننده زبان خلجی می‌دانند، «علی اصغر جمراسی» هم خدمت ارزشمندی به زبان و فرهنگ خلج کرده است.

 • نقش کمرنگ فناوری در صنایع فرهنگی قم

  نقش کمرنگ فناوری در صنایع فرهنگی قم

  روح‌الله یارمحمدی-  روزنامه‌نگار: دیگر همه می‌دانند حال صنایع فرهنگی استان خوب نیست. حتی بسیاری از محصولات فرهنگی و صنایع دستی استان زندگی رو به زوال دارند. واقعا نمی‌توان همه این شرایط را به گردن بحران‌ها و فراز و نشیب‌های اقتصادی کشور انداخت.

 • امکانات رفاهی دانشگاه‌های قم برای داوطلبان کنکور

  امکانات رفاهی دانشگاه‌های قم برای داوطلبان کنکور

  سمیرا روشنایی-  قم- خبرنگار:این روزها که داوطلبان کنکور سال ۹۸ در حال انتخاب رشته هستند، گفت‌وگو میان اعضای خانواده و مشاوران تحصیلی و داوطلبان در مورد انتخاب دانشگاه مناسب رواج دارد.

 • برکات اجتماعی عید قربان

  برکات اجتماعی عید قربان

  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن اسدی طوسی| ‌استاد اخلاق حوزه علمیه قم: عید سعید قربان به عنوان یکی از مهم‌ترین عیدهای مسلمانان، آن چنان دارای اهمیت و فضیلت است که حضرت رسول(ص) می‌فرمایند: «هر کس ۴ شب را شب‌زنده‌داری کند، بهشت برای او واجب است: شبِ ترویه، شب عرفه، شب عید قربان و شب عید فطر».

 • تاریخ؛ موزه‌ای به وسعت ۳۱۵ هکتار در قم

  تاریخ؛ موزه‌ای به وسعت ۳۱۵ هکتار در قم

  زینب حیدری-  قم- خبرنگار: «گفتمان مدیریت شهری در حوزه محدوده مصوب بافت تاریخی شهر قم» موضوعی بود که در جلسه‌ای با حضور مدیران و کارشناسان شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مورد بررسی قرار گرفت.