تیتر سه زیرسرویس

 • گذر از بحران خشکسالی با انسداد چاه‌های غیرمجاز

  گذر از بحران خشکسالی با انسداد چاه‌های غیرمجاز

  آوا صادق-   اراک- خبرنگار: امروزه با معضلات گوناگونی در حوزه منابع طبیعی مواجه هستیم که می‌توان به کاهش آب‌های زیرزمینی به علت برداشت‌های اضافی از آب‌های زیرزمینی اشاره کرد.

 • رتبه سیزدهم مرکزی در جرائم سایبری 

  رتبه سیزدهم مرکزی در جرائم سایبری 

  آوا صادق-  اراک ـ خبرنگار: فضای سایبری یکی از دغدغه‌های امروز در کشور و استان مرکزی است. امروزه هیچ خانواده‌ای نیست که از سامانه‌های یارانه‌ای و اینترنتی استفاده نکند؛ حوزه‌ای که کلاهبرداران، سارقان، متجاوزان به حریم خصوصی و... را برای سوءاستفاده از افراد به سمت خود کشانده است.

 • ورود مهندسان برای توسعه شهری اراک

  ورود مهندسان برای توسعه شهری اراک

  آوا صادق-‌  اراک-خبرنگار: با توجه به این‌که شهر اراک هنوز مطابق با استانداردهای لازم توسعه نیافته و نسبت به کلانشهرهای کشور عقب است، استفاده از ظرفیت‌ها به خصوص نظام مهندسی ساختمان و حوزه شهرسازی و مهندسی که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش کیفیت ساختمان‌ها و ساماندهی شهری داشته باشد، لازم و ضروری است.

 • درآمدهای پایدار گردشگری در مرکزی

  درآمدهای پایدار گردشگری در مرکزی

  آوا صادق -   اراک - خبرنگار: دنیای امروز دیرزمانی است متوجه اهمیت صنعت گردشگری در کسب درآمدهای آسان و اشتغال شده است. توسعه گردشگری یکی از مهم‌ترین راهکارها برای بهبود وضعیت اقتصادی در کشورهای مختلف همچون کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات و کشورهای اروپایی است.

 • ایجاد مشاغل پایدار در روستاهای مرکزی

  ایجاد مشاغل پایدار در روستاهای مرکزی

  آوا صادق-   اراک- خبرنگار: اهمیت روستاها و مردان و زنان سخت‌کوش این مناطق و نقش تأثیرگذار آنها در رشد و بالندگی شهرها، سبب شده یک روز را به نام روز «روستا و عشایر» نام‌گذاری کنند تا از این طریق به همگان یادآوری شود که اقتصاد کشور به‌خصوص بخش کشاورزی، بر پایه تلاش روستانشین‌هاست که باید این فرصت را مغتنم شمرد و این ارزش‌های صادقانه را ارج نهاد.

 • اتاق‌های مشاوره  به شهرک‌های صنعتی می‌آیند

  اتاق‌های مشاوره  به شهرک‌های صنعتی می‌آیند

  آوا صادق-  اراک- خبرنگار: یکی از موارد اصلی و مهم که می‌تواند درکاهش یا رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان موثر باشد سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی، همچنین ایجاد مراکز مشاوره در این مراکز است.

 • خیابان‌های اراک هر روز قفل‌تر می‌شود

  خیابان‌های اراک هر روز قفل‌تر می‌شود

  آوا صادق-  اراک-خبرنگار: نبود خیابان‌های مناسب و سیستم حمل‌ونقل ریلی، خودروهای فراوان، رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی بسیاری از رانندگان، وضعیت نابسامان رانندگی و افزایش روز افزون ترافیک شهری در کلان‌شهر اراک وضعیت بغرنجی ایجاد کرده است.

 • راه‌اندازی نخستین مرکز طب سالمندی در مرکزی

  راه‌اندازی نخستین مرکز طب سالمندی در مرکزی

  آوا صادق-  اراک-خبرنگار: سالمندان که سال‌های شیرین جوانی خود را وقف خانه و خانواده کرده و به تربیت و پرورش فرزندان مشغول بوده‌اند، در دوران پیری و ناتوانی فقط نیاز به توجه، حمایت، محبت و احترام دارند و نباید این خواسته کوچک را از آنان دریغ کرد.

 • اجرای طرح نوسازی مدارس مرکزی

  اجرای طرح نوسازی مدارس مرکزی

  آوا صادق-  اراک - خبرنگار: فضای آموزشی مناسب برای دانش‌آموزان از حقوق اولیه آنها برای تحصیل است که در استان مرکزی با وجود تلاش‌های بسیار در آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی مدارس و همچنین ظرفیت خیران همچنان کمبود یا استاندارد نبودن فضای آموزشی به چشم می‌خورد.

 • حل مشکل مالیاتی واحدهای تولیدی مرکزی

  حل مشکل مالیاتی واحدهای تولیدی مرکزی

  مریم جباری-‌ اراک - خبرنگار: یکی از ابزارهایی که در زمینه تامین درآمد و نقدینگی در چرخه اقتصاد کشور و استان می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد، مالیات است که این مهم در بیشتر کشورهای توسعه‌یافته نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در کسب درآمد دولت و سازندگی ایفا می‌کند.