تیتر سه زیرسرویس

 • تعریض جاده یزد - ندوشن در دستور کار

  تعریض جاده یزد - ندوشن در دستور کار

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: سایه سیاه مرگ در جاده یزد به ندوشن که با ترافیک خودروهای سبک و سنگین برای جابه‌جایی بارهای معدنی روبه‌رو است، سال‌هاست که بالای سر شهروندان این شهر تاریخی است، چراکه ناامن بودن جاده و عرض کم آن، همواره باعث تصادفات منجر به فوت می‌شود.

 • بررسی مشکلات جاده یزد – ندوشن

  بررسی مشکلات جاده یزد – ندوشن

  یاسین دهقان-  یزد- خبرنگار: سالیانه حوادث ترافیکی بسیاری در محورهای مواصلاتی استان به‌ویژه محور شمال به جنوب اتفاق می‌افتد که بخش عمده‌ای از آن واژگونی ناشی از خواب آلودگی است. اما وضعیت جاده یزد – ندوشن متفاوت است چراکه تصادفاتی که در این جاده اتفاق می‌افتد به دلیل عرضه کم جاده و نبود علائم ترافیکی رخ می‌دهد.

 • بازار گوشت قرمز؛ ‌ رکود پس از گرانی

  بازار گوشت قرمز؛ ‌ رکود پس از گرانی

  سارا گلابگیریان-‌یزد - خبرنگار: این روزها شاهد کاهش مصرف گوشت قرمز در بین یزدی‌ها هستیم که بخش قابل توجهی از آن مربوط به بالا رفتن قیمت آن است، در حال حاضر توان اقتصادی مردم به‌شدت کاهش یافته است، به طوری که گرایش یزدی‌ها از گوشت گوسفند به سمت گوشت گوساله وحتی نوع منجمد آن تغییر کرده است.

 • زنگ خطر مرمت غیراصولی در بافت تاریخی

  زنگ خطر مرمت غیراصولی در بافت تاریخی

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: مرمت‌های غیراصولی یکی از معضلاتی است که این روزها بافت تاریخی یزد را که به ثبت جهانی نیز رسیده، مبتلا کرده است.

 • کارگاه‌های یزد ایمن‌تر شد

  کارگاه‌های یزد ایمن‌تر شد

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: استان یزد به علت ماهیت صنعتی و معدنی، همواره با خبرهایی مبنی بر بروز حوادث کار مواجه است که البته بیشترین تعداد آن در بخش صنعت و تولید است.

 • نبرد با بیابان

  نبرد با بیابان

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: بیابان‌زایی متاثر از عوامل انسانی و طبیعی است. هرچند نقش انسان در این پدیده از آن جهت اهمیت دارد که می‌تواند عامل تشدیدکننده یا کنترل‌کننده آن باشد، اما در سال‌های بروز خشکسالی، نقش عامل طبیعی به مراتب بیشتر و حتی ۱۰۰ درصد بوده است.

 • پارک‌های محله‌ای یزد؛ ‌ تاریک و ناامن

  پارک‌های محله‌ای یزد؛ ‌ تاریک و ناامن

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: شلوغی جمعیت در پارک‌های منطقه‌ای استان از جمله پارک بزرگ شهر، پارک شادی و پارک کوهستان نشان می‌دهد که یزدی‌ها علاقه‌مند به استفاده از ظرفیت فضای سبز و تفریح در پارک‌ها به‌ویژه در فصل تابستان هستند و به همین دلیل سال هاست که مطالبه اصلی یزدی‌ها افزایش تعداد پارک‌ها در این شهر است.

 • فضای سبز شهر توسعه می‌یابد

  فضای سبز شهر توسعه می‌یابد

  یاسین دهقان-  یزد- خبرنگار: یزدی‌ها استقبال بسیاری از فضای سبز موجود در شهر دارند، به طوری که حتی از فضای سبز میادین شهر هم نمی‌گذرند و این روزها شاهد ازدحام جمعیت در برخی از میادین شهر از جمله میدان امام حسین(ع)، میدان قرآن و میدان امام علی(ع) هستیم.

 •  زادگاه  کم فروغ خورشید

   زادگاه  کم فروغ خورشید

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: خرانق یا زادگاه خورشید روستایی قدیمی‌ در شهرستان اردکان است که جزو مسیرهای گردشگری مهم استان و کشور به حساب می‌آید و حتی برخی از تورهای گردشگری بدون این‌که وارد شهر یزد شوند، از این مجموعه بازدید می‌کنند.

 • افزایش جانباختگان تصادفات در شهر یزد

  افزایش جانباختگان تصادفات در شهر یزد

  سارا گلابگیریان-‌ یزد- خبرنگار: آمار تلفات درون‌شهری یزد در ۳ ماه نخست امسال رشد چشمگیری داشته است، البته متولیان ترافیک عقیده دارند با توجه به این‌که روند کاهشی در ۵ سال گذشته اتفاق افتاده است تلاش شده که آمار تلفات به حداقل برسد.