• آغاز طرح پوشش اجباری بیمه پایه سلامت همگانی در یزد

  آغاز طرح پوشش اجباری بیمه پایه سلامت همگانی در یزد

  مدیر کل بیمه سلامت استان یزد با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات بیمه‌ای، از آغاز طرح پوشش اجباری بیمه پایه سلامت همگانی در یزد همزمان با سراسر کشور خبر داد.

 • حال خوش خواندن در پایتخت کتاب ایران

  حال خوش خواندن در پایتخت کتاب ایران

  بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» در یزد افتتاح می‌شود.

 • ۶۶۷ فرصت شغلی برای مددجویان یزدی ایجاد شد

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد:

  ۶۶۷ فرصت شغلی برای مددجویان یزدی ایجاد شد

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد گفت: ۶۶۷ فرصت شغلی طی هفت‌ماهه سال ۹۸ برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد ایجاد شد.

 • پنج پروژه صنعت برق در یزد افتتاح شد

  پنج پروژه صنعت برق در یزد افتتاح شد

  همزمان با سفر رئیس جمهوری به یزد پنج پروژه صنعت برق با ۸۵۰ میلیارد ریال هزینه در اجرای طرح پویش« الف. ب. ایران» با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو همزمان در ابرکوه، اردکان و اشکذر به بهره‌برداری رسید.

 • سفره‌خانه‌های سنتی یزد استانداردسازی می‌شوند

  سفره‌خانه‌های سنتی یزد استانداردسازی می‌شوند

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد با اشاره به درجه‌بندی هر ساله واحدهای اقامتی براساس استانداردهای کمی و کیفی، از موظف شدن سفره‌خانه‌های سنتی نیز به استانداردسازی خدمات‌شان خبر داد.

 • سقف سنتی بر سر «قیام»

  سقف سنتی بر سر «قیام»

  سارا گلابگیریان-  یزد -خبرنگار: طرح ساماندهی خیابان قیام یزد یکی از طرح‌های پرحاشیه برای شورای چهارم شهر یزد و شهردار وقت بود تا جایی که گفته می‌شود به واسطه اجرای این طرح بسیاری از اعضای دوره چهارم شورای شهر به دوره پنجم راه نیافتند. اجرای نصفه و نیمه طرح و سپس تغییر آن با هزینه‌های اضافی هم داد مردم و کاسبان را درآورد.

 • ساز ناکوک موسیقی یزد

  ساز ناکوک موسیقی یزد

  خورشیدنام- یزد- خبرنگار: یزد دیار هنرمندانی است که بسیاری از آنها در کشور نیز خوش‌آوازه هستند؛ از جمله این افراد می‌توان از علیرضا سهیلی‌زاده، آهنگ‌ساز و عضو انجمن موسیقی یزد نام برد که عقیده دارد موسیقی شغل من نیست. او بر این باور است که برنامه‌ریزی موسیقی در یزد، کارشناسانه نیست.

 •  کمبود یا نبود آموزش، بودجه و امکانات؛ سد راه هنرمندان تئاتر یزد

   کمبود یا نبود آموزش، بودجه و امکانات؛ سد راه هنرمندان تئاتر یزد

  علیرضا خورشیدنام- یزد- خبرنگار: راهیابی بسیاری از بازیگران یزدی به جشنواره‌های بزرگ ملی و بین‌المللی نشان‌دهنده ظرفیت‌های خوب استان در حوزه تئاتر است، اما هنوز ظرفیت‌هایی هستند که آماده شناسایی‌اند، ولی وارد عرصه نشده‌اند.

 • مناسب‌سازی شهر جهانی برای حضور توان‌یابان

  مناسب‌سازی شهر جهانی برای حضور توان‌یابان

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: سرپرست بهزیستی استان یزد در نشست خبری که به مناسبت هفته سالمند برگزار شد، از مناسب نبودن یزد برای استفاده سالمندان گلایه کرد و آن را زیبنده این شهر جهانی ندانست.

 • شفاف‌سازی قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی یزد

  شفاف‌سازی قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی یزد

  سارا گلابگیریان- یزد- خبرنگار: «استان یزد دارای رتبه اول کشور در نرخ تورم لوازم خانگی» خبری بود که بسیاری از کاسبان لوازم خانگی را شوکه کرد، چراکه آنها اعتقاد دارند قیمت لوازم خانگی در یزد نسبت به استان‌های دیگر به مراتب کمتر است.

 • پلیس ساختمان در کمین متخلفان

  پلیس ساختمان در کمین متخلفان

  سارا گلابگیریان - یزد- خبرنگار: تخلفات ساخت‌وساز در استان و شهر یزد باعث شده است که ۷۰ تا ۸۰ درصد از ساختمان‌های استان غیرمجاز ساخته شود. حتی در ساخت‌وسازهای دارای پروانه نیز ضوابط تعیین شده در پروانه رعایت نمی‌شود، از این رو در زمره ساخت‌وسازهای غیرمجاز تلقی می‌شوند.

 • بازار یزد با پوشاک خارجی خداحافظی می‌کند

  بازار یزد با پوشاک خارجی خداحافظی می‌کند

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: عرضه پوشاک خارجی در بازار استان روز به روز کمتر می‌شود، به طوری که اتاق اصناف مرکز استان یزد ادعا دارد که ۹۰ درصد از پوشاکی که در استان یزد عرضه می‌شود، ایرانی است و آنچه از پوشاک‌های خارجی باقی مانده است پوشاک چینی است که دست‌فروشان در نقاط مختلف شهر از جمله شب‌بازارها عرضه می‌کنند.

 • ورود اپلیکیشن‌ها به مدیریت شهری یزد

  ورود اپلیکیشن‌ها به مدیریت شهری یزد

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: حمل و نقل عمومی شهر یزد چندسالی است که با کارت‌های هوشمند مدیریت می‌شود، کارت‌هایی که قرار بود سایر خدمات شهری را نیز ارائه کند اما امروز از اپلیکیشن‌هایی خبر می‌رسد که قرار است به جای کارت‌ها، این مدیریت را انجام دهند.

 • چرخه گردشگری بافق تکمیل می‌شود

  چرخه گردشگری بافق تکمیل می‌شود

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: نشست شهرداران استان یزد با رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با این تاکید همراه بود که شهرداری بافق فراتر از انتظار عمل کرده است و می‌تواند برای سایر شهرها الگو باشد.

 • سیمای آشفته شهر

  سیمای آشفته شهر

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: کارشناسان معتقدند معماری معاصر شهر یزد همچون معماری گذشته، ساختمان‌های زیبایی را به یادگار نخواهد گذاشت، معماری امروز آشفتگی‌هایی دارد که ناشی از مدیریت ناکارآمد است.

 • خاموشی یزد در تاریکی شب

  خاموشی یزد در تاریکی شب

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: باز شب‌های بلند پاییز رسید و تاریکی شهر یزد بر سر شهروندان سایه انداخت، تاریکی که باعث می‌شود بسیاری از شهروندان یزدی رغبت چندانی برای حضور در شهر نداشته باشند.

 • کیف و کفش نو رویای کودکان، کابوس والدین

  کیف و کفش نو رویای کودکان، کابوس والدین

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: بازگشایی مدارس با آهنگ دلنشین بوی ماه مهر، خاطره‌ای فراموش‌نشدنی برای هم‌نسلان ماست، اما امروز به علت گرانی‌ و بالا بودن هزینه‌های تحصیل، بوی ماه مهر به مشام نمی‌رسد.

 • زمین‌های بی‌سند، خانه‌های بی‌پروانه در یزد

  زمین‌های بی‌سند، خانه‌های بی‌پروانه در یزد

  سارا گلابگیریان - یزد- خبرنگار: براساس گزارش‌های واصله از دستگاه‌های متولی ساخت‌وساز در استان، یزد در زمینه تخلفات ساخت‌وساز در کشور صدرنشین است و این نشان از ناایمن بودن ساخت‌وسازها و بدون پروانه بودن ساختمان‌ها دارد.

 • سهم ۱۲۰۰ واحدی یزد در طرح اقدام ملی

  سهم ۱۲۰۰ واحدی یزد در طرح اقدام ملی

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: انتظار طولانی‌مدت مستاجران برای اجرای طرحی در راستای خانه‌دار شدن، دولت را به تکاپو واداشت که طرح جدیدی را در حوزه مسکن اجرا کند. امید است با اجرای این طرح‌ها، بخشی از جمعیت مستاجران یزد خانه‌دار شوند چراکه دولت سهمیه ۱۲۰۰ واحدی را برای استان یزد تعیین کرده است.

 • بهسازی پارک حسن‌آباد در فاز ۳

  بهسازی پارک حسن‌آباد در فاز ۳

  یاسین دهقان - مهریز- خبرنگار:  برخی از شهرهای استان به عنوان شهرهای هدف گردشگری شناسایی شده‌اند که مهریز یکی از آنهاست.

 • کمبودهای بزرگ‌ترین پارک مهریز

  کمبودهای بزرگ‌ترین پارک مهریز

  سارا گلابگیریان - مهریز- خبرنگار: پارک حسن آباد تنها پارک استان است که قنات زنده حسن آباد در آن جریان دارد، از این رو مردم شهرهای استان و حتی شهرهای انار و رفسنجان از استان کرمان نیز از این پارک بهره می‌گیرند.

 • آلودگی گلخانه‌های یزد، واقعیت یا ادعا

  آلودگی گلخانه‌های یزد، واقعیت یا ادعا

  سارا گلابگیریان-‌ یزد- خبرنگار: «آلوده» صفتی است که این روزها نصیب گلخانه‌های یزد شده است؛ گلخانه‌هایی که مصرف آب را به شدت کاهش داده‌اند و محصولات با کیفیتی تولید می‌کنند.

 • شناسایی روزانه ۱۵۰ متخلف در بازار یزد

  شناسایی روزانه ۱۵۰ متخلف در بازار یزد

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: بارها شاهد اعلام قیمت واقعی اقلام مصرفی مردم از جمله برنج، آرد، شکر، مرغ، گوشت و امثال آن در رسانه‌های مختلف به‌ویژه صدا و سیما بودیم اما مردم با توجه به رعایت نشدن این قیمت‌ها در بازار، خیلی به این اخبار دل خوش نمی‌کنند.

 • ویراژ موتورها روی اعصاب گردشگران

  ویراژ موتورها روی اعصاب گردشگران

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: سال‌ها پیش صدای دلنواز دوچرخه‌های لاری طنین دلنشینی را در بافت تاریخی رقم می‌زد و این روزها صدای دلخراش موتورها جایگزین صدای دوچرخه‌ها شده و در دل شهر رعب و وحشت ایجاد می‌کنند.

 • یزد، بهشت سرمایه‌گذاران گردشگری

  یزد، بهشت سرمایه‌گذاران گردشگری

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: تقویت زیرساخت‌های گردشگری استان یزد از زمان انتخاب صنعت گردشگری به عنوان یکی از آیتم‌های مهم سند توسعه استان و از زمان جهانی شدن بافت تاریخی یزد از اهمیت بسزایی برخوردار شده، چراکه این عوامل قطعا به افزایش گردشگران داخلی و خارجی منتج می‌شود که نیازمند خدمات زیرساختی بسیاری است.

 • شناسایی آلاینده‌ها در یزد

  شناسایی آلاینده‌ها در یزد

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار:  آلایندگی صنایع مشکلی است که همواره دشت یزد- اردکان را با چالش مواجه کرده است. از جمله صنایع آلاینده می‌توان به واحدهای فولادی، کاشی و سرامیک اشاره کرد اما این اواخر کارخانه‌های کاغذ گوی سبقت را از سایر صنایع ربوده‌اند.

 • مدیریت هوشمند پارکینگ‌های یزد

  مدیریت هوشمند پارکینگ‌های یزد

  سارا گلابگیریان-‌  یزد- خبرنگار: هوشمندسازی شهر یزد این بار به پارکینگ‌ها رسیده و قرار است با مدیریت هوشمند پارکینگ‌ها، گام موثری برای مدیریت پارک خودروها برداشته شود تا هم استفاده بهینه‌تری از فضای پارک صورت گیرد و هم خدمات بهتر و سریع تری به شهروندان ارائه شود.

 • کاهش روزهای آلوده در یزد

  کاهش روزهای آلوده در یزد

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: شرایط مساعد آب و هوایی در فصل بهار، کاهش روزهای آلوده استان را به دنبال داشته چراکه هم میزان انتشار گرد و غبار را کاهش داد و هم آثار طوفان‌های محلی را با بارش‌های مناسب کم کرد، به این ترتیب شاهد کاهش ۴۰ درصدی روزهای آلوده استان در ۵ ماه سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

 • پل‌های بی‌عابر یزد

  پل‌های بی‌عابر یزد

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: در حالی که پل‌های عابر پیاده شهر یزد روزگار غریبی را سپری می‌کنند و در حسرت عبور عابران پیاده به سر می‌برند، تلفات حوادث ترافیکی شهر یزد افزایش یافته و باید برای این معضل راهکاری اندیشیده شود.

 • تعریض جاده یزد - ندوشن در دستور کار

  تعریض جاده یزد - ندوشن در دستور کار

  سارا گلابگیریان-  یزد- خبرنگار: سایه سیاه مرگ در جاده یزد به ندوشن که با ترافیک خودروهای سبک و سنگین برای جابه‌جایی بارهای معدنی روبه‌رو است، سال‌هاست که بالای سر شهروندان این شهر تاریخی است، چراکه ناامن بودن جاده و عرض کم آن، همواره باعث تصادفات منجر به فوت می‌شود.