تیتر سه زیرسرویس

 • ۷۰ ویلا در حریم رودخانه زاینده‌رود تخریب شد

  ۷۰ ویلا در حریم رودخانه زاینده‌رود تخریب شد

  همشهری آنلاین: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از ابتدای امسال تا کنون حدود۷۰ ویلای احداث شده در حریم رودخانه زاینده‌رود در سطح استان تخریب شد.

 • در مسیر عاشقی

  در مسیر عاشقی

  حال و هوای شیفتگان اباعبدالله حسین(ع) در این روزهایی که آرام‌آرام به اربعین نزدیک می‌شویم حکایتی است که نه سن و سال می‌شناسد و نه قومیت و ملیت. به گزارش همشهری، بر اساس آمار، پارسال ۲۰ میلیون مسلمان و حتی غیرمسلمان از کشورهای مختلف جهان در پیاده‌روی اربعین شرکت داشتند و پیش‌بینی می‌شود این آمار امسال افزایش چشمگیری داشته باشد.

 • به رسم بندگی؛ اذن زندگی دارم

  به رسم بندگی؛ اذن زندگی دارم

  مهدی توکلیان-  فعال فرهنگی: از میان تمام معابد باستانی پرستش/ و از میان تمام مسجدها؛ کنیسه ها؛ کلیساها به یک گنبد

 • سنگینی پروژه‌های نیمه‌تمام بر دوش اصفهان

  سنگینی پروژه‌های نیمه‌تمام بر دوش اصفهان

  شیرین شفیعی- اصفهان - خبرنگار: صف طرح‌های عمرانی در دست ساخت دراز است و چشم‌ها در انتظار پروژه‌های پرآب و تابی که تا یکی- دو دهه گذشته قرار بود مشکلی از حمل و نقل یا بحران آب را در استان اصفهان حل کنند.

 • یک قدم تا نینوا

  یک قدم تا نینوا

  شیرین شفیعی-  اصفهان - خبرنگار: به شوق کربلا، راهیان عشق دل به جاده زده‌اند تا اربعین حسین(ع) را هرچه باشکوه‌تر در سرزمین کربلا عزاداری کنند.

 • پیاده‌روی اربعین؛ نماد اقتدار جهان اسلام

  پیاده‌روی اربعین؛ نماد اقتدار جهان اسلام

  حجت‌الاسلام عسگر دیرباز-  عضو مجلس خبرگان رهبری: چند سالی است که به مناسبت اربعین شهادت اباعبدالله الحسین (ع) مسلمانان جهان از اقصی نقاط دنیا به قصد زیارت به عراق عزیمت می‌کنند. این سفر مانند سایر سفرها نیست، در این سفر زیارتی زائران بخشی از مسیر نجف اشرف تا کربلای معلی را پیاده طی می‌کنند و عاشقانه خود را به حرم و بارگاه سید الشهدا (ع) می‌رسانند.

 • اصفهان در مسیر هوشمندسازی شهری

  اصفهان در مسیر هوشمندسازی شهری

  عاطفه علیان -  اصفهان- خبرنگار: شهر هوشمند، همان آرمان شهری است که شهروندمحور است و با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌توان برای بهره‌برداری بهتر از امکانات موجود و ارتقای کیفیت زندگی به سمت توسعه پایدار حرکت کرد.

 • سهم اصفهان از بازار سنگ جهان آب می‌رود

  سهم اصفهان از بازار سنگ جهان آب می‌رود

  نفیسه زمانی نژاد-  اصفهان- خبرنگار: با وجود جایگاه برتر اصفهان در تولید سنگ‌های تزئینی و دراختیار داشتن سهم ۱۰ درصدی از تولید سنگ کشور، متاسفانه فعالان این عرصه برای فروش و صادرات این محصول با چالش‌هایی روبه‌رو و درحال از دست دادن سهم صادراتی خود و تسخیر آن توسط کشورهای دیگر هستند.

 • از مدارس سنگی تا کلاس بدون معلم

  از مدارس سنگی تا کلاس بدون معلم

  مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به این‌که تربیت تمام‌ساعتی در دستور کار تعلیم و تربیت استان قرار گرفته گفت: مطالبه مهم جامعه از آموزش و پرورش اجرای «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش» است و مهم‌ترین مولفه در این سند چرخش از دیدگاه سنتی به دیدگاه تحول‌آفرین است.

 • آمادگی ذوب ‌آهن اصفهان برای حمایت از معادن کوچک

  آمادگی ذوب ‌آهن اصفهان برای حمایت از معادن کوچک

  در پی تصمیم دولت برای مبارزه با خام فروشی در حوزه صنایع معدنی و وضع عوارض ۲۵ درصدی بر صادرات سنگ آهن، شرکت ذوب‌ آهن اصفهان ضمن قدردانی از این اقدام دولت، اعلام آمادگی کرد که جهت حمایت از معادن کشور، حاضر به خرید سنگ آهن به صورت نقدی است که اقدامی اثرگذار به‌ویژه در حمایت از معادن کوچک محسوب می‌شود.