تیتر سه زیرسرویس

 • از مدارس سنگی تا کلاس بدون معلم

  از مدارس سنگی تا کلاس بدون معلم

  مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به این‌که تربیت تمام‌ساعتی در دستور کار تعلیم و تربیت استان قرار گرفته گفت: مطالبه مهم جامعه از آموزش و پرورش اجرای «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش» است و مهم‌ترین مولفه در این سند چرخش از دیدگاه سنتی به دیدگاه تحول‌آفرین است.

 • آمادگی ذوب ‌آهن اصفهان برای حمایت از معادن کوچک

  آمادگی ذوب ‌آهن اصفهان برای حمایت از معادن کوچک

  در پی تصمیم دولت برای مبارزه با خام فروشی در حوزه صنایع معدنی و وضع عوارض ۲۵ درصدی بر صادرات سنگ آهن، شرکت ذوب‌ آهن اصفهان ضمن قدردانی از این اقدام دولت، اعلام آمادگی کرد که جهت حمایت از معادن کشور، حاضر به خرید سنگ آهن به صورت نقدی است که اقدامی اثرگذار به‌ویژه در حمایت از معادن کوچک محسوب می‌شود.

 • استقبال اصفهانی‌ها از کسب‌وکار اینترنتی

  استقبال اصفهانی‌ها از کسب‌وکار اینترنتی

  نفیسه زمانی نژاد-‌اصفهان- خبرنگار: توسعه کسب‌وکارهای اینترنتی و الکترونیکی به ‌عنوان یکی از شریان‌های درآمدزای اقتصادی در اصفهان از سوژه‌های داغ و پربحثی است که دارای ظرفیت قابل‌توجه و بالقوه‌ای برای نسل جوان و نوجوان جامعه امروزی است اما رونق این نوع از کسب‌وکارها نیازمند حمایت، فراهم کردن زیرساخت‌های قانونی و فرهنگ‌سازی بیشتر است.

 • کسب‌وکارهای نوپا را دریابید

  کسب‌وکارهای نوپا را دریابید

  نسیم زمانی-‌ اصفهان- خبرنگار: نبود قوانین مدون، مالیات، بیمه، نبود حمایت‌های همه‌جانبه، مشخص نبودن جایگاه در برنامه‌های اقتصادی، ناشناخته بودن و نداشتن چشم‌انداز و برنامه جامع ازجمله موانع توسعه کسب‌وکارهای الکترونیکی و استارت‌اپ‌هایی است که با هزاران امید فعالیت خود را شکل داده‌اند

 • ویژه برنامه‌های منطقه ۶  اصفهان به مناسبت هفته ناجا

  ویژه برنامه‌های منطقه ۶  اصفهان به مناسبت هفته ناجا

  همایش پیاده‌روی خانوادگی، دوچرخه‌سواری و رزمایش موتورسواران قانونمند به مناسبت هفته گرامیداشت نیروی انتظامی به همت شهرداری اصفهان و میزبانی منطقه ۶ شهرداری اصفهان برگزار شد.

 • فاصله اصفهان تا «شهر دوستدار کودک»

  فاصله اصفهان تا «شهر دوستدار کودک»

  شیرین شفیعی-  اصفهان- خبرنگار: محله‌هایی که با ساختمان‌های قد کشیده و انباشته از خودرو، جایی برای بازی و جست و خیز بچه‌ها نگذاشته‌اند، فضاهای بازی که در برابر جمعیت کودکان، ناچیز به چشم می‌آیند

 • ثمره خواهرخواندگی برای لالجین چه بود؟

  ثمره خواهرخواندگی برای لالجین چه بود؟

  احمد رجبی راغب-  کارشناس روابط عمومی: خواهرخواندگی قراردادی است بین سران مملکتی یا مسئولان ۲ شهر که برای ایجاد همبستگی و اتحاد بیشتر انسانی و فرهنگی بسته می‌شود.  

 • احیای شریان‌های تاریخی یک شهر

  احیای شریان‌های تاریخی یک شهر

  عاطفه علیان-  اصفهان- خبرنگار: مادی در گویش عامیانه اصفهانی به جوی بزرگ و مجرای آبی گفته می‌شود که از رودخانه کوچک‌تر و از نهر بزرگ‌تر است و برای مصارف زراعی و کشاورزی و یا تامین آب شرب اهالی شهر به کار گرفته می‌شده است.

 • رفع مشکلات آبی سمیرم با تهیه طرح «سیمای آب»

  رفع مشکلات آبی سمیرم با تهیه طرح «سیمای آب»

  فرماندار سمیرم گفت: تهیه طرح سیمای آب این شهرستان بسیاری از مشکلات و نیازهای آماری این بخش گسترده و حیاتی را مرتفع کرده است. به گزارش همشهری، «محمدرضا عسگریان» در گفت‌وگو با خبرنگاران استان اصفهان در فرمانداری، اظهار کرد: شهرستان شناسنامه آب نداشت و به همین علت سیمای آب منطقه تهیه شده است.

 • پایان یک دهه تشنگی درختان اصفهان

  پایان یک دهه تشنگی درختان اصفهان

  شیرین شفیعی-  اصفهان- خبرنگار: کابوس یک دهه خشکسالی به آخر رسید و بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار اصله درخت ۵۰ و ۱۰۰ساله در اصفهان امسال نفسی تازه کردند اما جای زخم کوچک شدن ریشه‌هایی که وزن تنه درختان کهنسال روی دوششان سنگینی می‌کند تا همیشه بر جان فضای سبز اصفهان باقی می‌ماند.