تیتر سه زیرسرویس

 • نقش پردیس‌ها در رونق اقتصاد سینما

  نقش پردیس‌ها در رونق اقتصاد سینما

  میلاد عباسی- دبیر انجمن علمی سینما از دانشگاه سپهر: نگاه کیفی به سینما و بخش صنعت آن بسیار قابل توجه است. سینما در تولید و نمایش، ذات جمعی دارد. این ذات جمعی تجربه‌ای بسیار جذاب را برای مخاطبان به همراه دارد. اما سهم عمده‌ای از اقتصاد سینما را سالن‌های نمایش عهده‌دار شده‌اند که چندی‌ است تب ساخت سالن در ایران به شکل جدی بالا گرفته است.

 • رقابت سینماهای اصفهان با تهران

  رقابت سینماهای اصفهان با تهران

  عاطفه علیان-  اصفهان- خبرنگار: تابستان که می‌شود تب سینما در اصفهان بالا می‌گیرد. شاید یکی از دلایل مهم آن برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان باشد. اما پرده نقره‌ای چه معمولی باشد و چه پردیس، برای اهالی اصفهان نشاط‌آور است.

 • نرخ بیکاری اصفهان تک رقمی می‌شود

  نرخ بیکاری اصفهان تک رقمی می‌شود

  شیرین شفیعی-   اصفهان- خبرنگار: پس از دو سال رکوردشکنی، سرانجام تب بالای بیکاری در اصفهان فروکش کرد و عددهای ۱۴ و ۱۳ درصدی نرخ بیکاری در بهار امسال جای خود را به ۷/۱۰ درصد داد.

 • آفت واردات بی‌رویه

  آفت واردات بی‌رویه

  نسیم زمانی- اصفهان- خبرنگار: در شرایط کنونی واردات بی‌رویه انواع محصولات تولیدی نساجی از دیگر کشورها از مهم‌ترین مشکلات موجود در این بخش است.

 • تصفیه کامل پساب برای کشاورزی

  تصفیه کامل پساب برای کشاورزی

  حسین صفاری-  مدیر بهداشت محیط مرکز بهداشت اصفهان: امروزه با حجم زیادی از پساب روبه‌رو هستیم که باید مورد استفاده بهینه قرار بگیرد و راهی به جز تصفیه کامل و استاندارد پساب وجود ندارد تا به مرحله‌ای برسد که بتوان از آن استفاده کرد.

 • ردپای پساب تصفیه‌خانه در مزارع اصفهان

  ردپای پساب تصفیه‌خانه در مزارع اصفهان

  شیرین شفیعی-  اصفهان- خبرنگار: دورتا دور اصفهان را تصفیه‌خانه‌های فاضلابی فراگرفته که کانال‌های خروجی پسابشان از کنار زمین‌های کشاورزی می‌گذرد و گاهی این جوی‌های نه‌چندان زلال، کشاورزان را وسوسه می‌کند از پساب فاضلاب برای آبیاری مزارع ذرت و غله استفاده کنند.

 • صنعت نساجی اصفهان متحول می‌شود

  صنعت نساجی اصفهان متحول می‌شود

  نفیسه زمانی نژاد- اصفهان- خبرنگار: انتشار خبر تاسیس شهرک پوشاک و نساجی در اصفهان، موجی از امید را در بین اهالی این صنف به وجود آورد؛ شهرکی که قرار است متحول‌کننده صنعت نساجی نصف جهان باشد و گفته می‌شود اهدافی نظیر بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و تجربه‌های قطب صنعت نساجی کشور، اشتغال‌زایی و رونق‌بخشی به نساجی و پوشاک برای تشکیل آن مورد نظر است.

 • فقر سرانه مطالعه در استانی غنی از کتابخانه

  فقر سرانه مطالعه در استانی غنی از کتابخانه

  شیرین شفیعی-  اصفهان- خبرنگار: اصفهان، رکورددار بیشترین تعداد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز از پایین بودن سرانه مطالعه در امان نبوده است؛ این استان هنوز با استانداردهای دسترسی به کتاب فاصله زیادی دارد و فقط نزدیک به ۵ درصد از ساکنانش عادت به مطالعه دارند.

 • اصفهان؛ شهر تاب‌آور

  اصفهان؛ شهر تاب‌آور

  عاطفه علیان-  اصفهان- خبرنگار:  آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهری یکی از فاکتورهای شهر تاب‌آور است. شهری که در تامین آسایش و امنیت شهروندانش کوشاست و با فرهنگ‌سازی و استانداردسازی شهری ایمن را برای مردمانش فراهم می‌کند.

 • مزیت سبز شهر

  مزیت سبز شهر

  محمد مهرچیان- قائم‌مقام کارگروه توسعه گردشگری پایدار: پررنگ شدن نقش اصفهان در تنظیم سند جامع گردشگری ایران و تقویت فضای اقتصاد گردشگری استان اصفهان در مناطق شهری، روستایی و عشایری یکی از دغدغه‌های مدیران و تصمیم‌گیران کلان استان است.