تیتر سه زیرسرویس

 • زیرساخت‌های محدود چابهار در رقابت با گوادر

  زیرساخت‌های محدود چابهار در رقابت با گوادر

  سیدامیرحسین عظیمی-خبرنگار: وزارت نفت اعلام کرده است پایانه‌های نفتی بندر جاسک با ظرفیت صادرات ۲ میلیون بشکه در روز تا پایان سال آینده به‌بهره‌برداری می‌رسد.

 • لعبتک؛ میراث فراموش‌شده سیستان

  لعبتک؛ میراث فراموش‌شده سیستان

  فرشته بامری - خبرنگار: انسان‌های نخستین برای اجرای آیین‌های خود پیکره‌هایی می‌ساختند که این پیکره‌ها در گذر زمان و با از دست دادن کارکرد اصلی خود به بازیچه‌ای برای کودکان تبدیل می‌شدند.

 • روزهای پایانی مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان

  روزهای پایانی مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: از اولین ریزش ملخ صحرایی مهاجر به مناطق جنوبی استان تاکنون توسط ۴۰ اکیپ سم‌پاش، کار مبارزه علیه این آفت در بیش از ۲۱۱هزار و ۴۶۰هکتار از مراتع و اراضی استان به انجام رسیده که از این میزان ۱۰۰هزار و۳۶۰هکتار علیه ملخ پوره و۱۱۱هزار و ۱۰۰ هکتار علیه ملخ بالدار بوده است.  

 • غبار فراموشی بر زندگی سیل‌زدگان

  غبار فراموشی بر زندگی سیل‌زدگان

  فرشته بامری - خبرنگار: در نخستین روزهای سال ۹۸ شاهد بارش‌های سیل‌آسا و به تبع آن وقوع سیل در کشور بودیم، به‌طوری ‌که در هفته‌های نخست فروردین، وقوع سیل در استان‌های شمالی، غربی و جنوب ایران هزاران میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

 • زیرگنبد «گلر» غیر از خدا هیچ کس نبود

  زیرگنبد «گلر» غیر از خدا هیچ کس نبود

  سیدامیرحسین عظیمی- خبرنگار: در ۷۵ کیلومتری غرب نیکشهر در مرکز بلوچستان به سمت شهر بِنت حرکت کردیم. بعد از آن ۵۰ کیلومتر را با موتورهای اصطلاحاً شکاری ساعت‌ها در کوه و کمر رفتیم تا به «گَلُر» رسیدیم. جایی که در آن گویی غیر از خدا هیچ‌کس نبود؛ یکی‌از روستاهای کپرنشین سیستان و بلوچستان که این روزها با کم‌آبی هم دست و پنجه نرم می‌کند.

 • پرداخت خسارت حادثه منطقه تجاری چابهار 

  پرداخت خسارت حادثه منطقه تجاری چابهار 

  بیمه امید با پرداخت ۴ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال در وجه زیان‌دیدگان خسارات حادثه منطقه تجاری چابهار در سریع‌ترین زمان ممکن، بخشی از زیان بیمه‌گذار مذکور را جبران کرد.  

 • راه‌اندازی هزار کارگاه سوزن‌دوزی در سیستان و بلوچستان

  راه‌اندازی هزار کارگاه سوزن‌دوزی در سیستان و بلوچستان

  دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس از راه‌اندازی هزار کارگاه سوزن‌دوزی در سیستان و بلوچستان خبر داد.

 • ۳ غول فولادی ایران در راه چابهار

  ۳ غول فولادی ایران در راه چابهار

  سید امیرحسین عظیمی - خبرنگار: اسناد ششم توسعه و برنامه راهبردی توسعه سواحل مکران ابلاغی رهبر معظم انقلاب، سواحل مکران و قلب آن چابهار را موظف کرده است که تا ۱۰ سال آینده هاب صنایع مادر شود.

 • سقف گران

  سقف گران

  فرشته بامری- خبرنگار: زاهدانی‌ها از افزایش قیمت رهن و اجاره و همچنین آشفتگی بازار مسکن در فرایند زمانی کمتر از یک سال گلایه دارند.

 • «زابل» سبز نیست

  «زابل» سبز نیست

  فرشته بامری - خبرنگار: در حال حاضر سرانه فضای سبز در شهر زابل ۸۰ سانتی‌متر مربع برای هر نفر است، در حالی که استاندارد فضای سبز برای هرنفر ۱۲ متر مربع است. این شرایط زمینه نارضایتی مردم از را فراهم کرده است.