استان‌ها

 • توسعه مرکز توان‌بخشی جانبازان در مشهد

  توسعه مرکز توان‌بخشی جانبازان در مشهد

  مرجان فرهمند - مشهد-خبرنگار: برخلاف اندوهی که با شنیدن نامش از دل می‌گذرد، ساکنانش شادمانی را از یاد نبرده‌اند و از هر راهی برای روحیه دادن به یکدیگر استفاده می‌کنند.

 • همه با هم نورمهال را حفظ کنیم

  همه با هم نورمهال را حفظ کنیم

  محسن قراگوزلو-  روزنامه‌نگار: از مدت‌ها پیش هنرمندان، روزنامه‌نگاران و کنشگران مدنی درباره خطری که عمارت تاریخی نورمهال را تهدید می‌کرد هشدار دادند و در بیانیه‌های مختلف مسئولان را به چاره‌اندیشی برای حفظ این هویت تاریخی فراخواندند.

 • ضرورت اصلاح درختان گردوی استان آذربایجان‌ شرقی

  ضرورت اصلاح درختان گردوی استان آذربایجان‌ شرقی

  علی خدایی-  تبریز – خبرنگار: گردو یکی از مهم‌ترین محصولات کشاورزی آذربایجان‌ شرقی و یکی از سودآورترین محصولات است. تولید این محصول در یکی - دو سال گذشته با توجه به آفات گوناگون و کهن‌سال بودن درختان گردوی استان با چالش مواجه شده، به نحوی که در حال حاضر بازدهی باغ‌های گردو به‌شدت پایین آمده و کیفیت گردو تنزل کرده است.

 • قیر کرمانشاه‌ خام از کف می‌رود

  قیر کرمانشاه‌ خام از کف می‌رود

  فاطمه کمانی - کرمانشاه- خبرنگار:  قیر طبیعی یا بیتومین یکی از مهم‌ترین مواد معدنی کرمانشاه است که بیشترین ذخایر را نیز به خود اختصاص می‌دهد.

 • مرگ در اعماق آب

  مرگ در اعماق آب

  فاطمه حافظی - خرم آباد - خبرنگار: لرستان چشمه‌ها، رودها و سدهای بسیاری دارد و شهروندان و گردشگران در فصل‌های گرم سال از ظرفیت‌ها آنها استفاده و در این آب‌ها آبتنی و شنا می‌کنند، اما برخی به دلیل ناآشنایی با فنون شنا یا شنا در نقاط ممنوع جان خود را از دست می‌دهند.

 • میزبانی کرمانشاه از مسابقات ‌کشتی شهرداری‌ها

  میزبانی کرمانشاه از مسابقات ‌کشتی شهرداری‌ها

  دهمین دوره مسابقات کشتی آزاد شهرداری‌های کلانشهرهای کشور به میزبانی کرمانشاه روزهای پنجشنبه ۲۷ و جمعه ۲۸ تیرماه برگزار می‌شود.

 • خیز قهرمان البرزی به سوی طلای آسیا

  خیز قهرمان البرزی به سوی طلای آسیا

  خدیجه ستارزاده-‌ البرز- خبرنگار: «پویان رحمانی» یکی از قهرمانان بااخلاق البرز است که پیش از این در رشته ورزشی کونگ‌فو مدال‌های قهرمانی کسب کرده بود.

 • دغدغه‌های یک قهرمان جوان

  دغدغه‌های یک قهرمان جوان

  راضیه شعبانی-  البرز- خبرنگار: مسابقات دوومیدانی قهرمانی جوانان در همدان برگزار شد که قهرمان رشته ۱۰ هزار متر این مسابقات «محمدرضا آقایی» از استان البرز بود.

 • روح  موسیقی از کودکی بر جان می‌نشیند

  روح  موسیقی از کودکی بر جان می‌نشیند

   علی فلاحی گلباغی-‌ البرز - خبرنگار: البرز از داشتن هنرمندان موسیقی غنی است و ظرفیت‌های بالایی در این زمینه دارد و می‌توان افراد و گروه‌های حرفه‌ای موسیقی را در استان به‌راحتی پیدا کرد.

 • ۷۰ میلیارد تومان اعتبار تا تکمیل بیمارستان تخصصی جامع زنان ارومیه

  ۷۰ میلیارد تومان اعتبار تا تکمیل بیمارستان تخصصی جامع زنان ارومیه

  نسا خلخالی-  ارومیه–خبرنگار: بیمارستان تخصصی جامع زنان ارومیه در وسعت ۳۰ هزار مترمربع به ۸۵ درصد پیشرفت رسیده است و در ۶ طبقه با ۳۰۰ تخت بیمارستانی مراحل پایانی ساخت را طی می‌کند. اتفاقی که مسئولان را به افتتاح این مرکز درمانی طی روزهای آینده امیدوار کرده است و رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از تکمیل آن در هفته دولت امسال خبرمی‌دهد.

 • انشعاب‌های غیرمجاز؛ دلیل قطع آب در ایلام

  انشعاب‌های غیرمجاز؛ دلیل قطع آب در ایلام

  رمضان نوری - ایلام –خبرنگار: انشعابات غیرمجاز آب و برق در ایلام، علاوه بر افزایش مصرف انرژی در این استان، باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای دیگر شهروندان استان می‌شود.

 • جای خالی بخش خصوصی در کشاورزی کردستان 

  جای خالی بخش خصوصی در کشاورزی کردستان 

  شیما صادقی - سنندج- خبرنگار : اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در هر استان به عنوان مهم‌ترین تشکل قانونی بخش خصوصی و پارلمانی نقش مهم و قابل توجهی در توسعه اقتصادی آن استان دارد.

 • ۶خوشه‌ صنعتی جدید در قزوین ایجاد می‌شود

  ۶خوشه‌ صنعتی جدید در قزوین ایجاد می‌شود

  سمیه بابایی-  قزوین - خبرنگار: به گفته بسیاری از کارشناسان، امروزه حمایت از صنایع خرد و تجمیع آنها در قالب خوشه‌های صنعتی یکی از راه‌های برون‌رفت از رکود صنعت در دوره تحریم‌هاست. در سال‌های اخیر، توسعه خوشه‌های صنعتی در سیاست‌های اقتصادی و صنعتی کشورهای در حال توسعه نقش محوری و بارزی ایفا کرده است.

 • کاریکاتوریست اردبیلی به دنبال موفقیتی دیگر 

  کاریکاتوریست اردبیلی به دنبال موفقیتی دیگر 

  سولماز نعمتی-‌ اردبیل – خبرنگار: کاریکاتوریست جوان اردبیلی با درخشش در جشنواره‌های داخلی و خارجی افتخارات زیادی کسب کرده است. او جدیدترین اثر خود را برای شرکت در جشنواره کاریکاتور «مداد قرمز» آماده کرده و امیدوار است جایزه خوبی را برای بخش هنری استان به ارمغان بیاورد.

 • سارقان برق در ایلام

  سارقان برق در ایلام

  کوروش کائی - ایلام –خبرنگار: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: با افزایش بی‌سابقه گرمای هوا، خاموشی‌هایی رخ داده که عامل اصلی آن عدم رعایت الگوی مصرف و استفاده غیرمجاز برخی افراد سودجو از برق است.

 • ایستگاه جمکران؛ ثروتی که خاک می‌خورد

  ایستگاه جمکران؛ ثروتی که خاک می‌خورد

  فاطمه امامی-‌ قم- خبرنگار: ضرورت استفاده بهینه از ایستگاه قطار در جمکران،  چالش جمع‌آوری ریل از داخل شهر و مسأله جانمایی ایستگاه قطار پرسرعت قم-تهران-اصفهان از مسائلی بود که مدیر عامل راه‌آهن در گفت‌وگو با خبرنگاران راجع به آن صحبت کرد.

 • نرخ بیکاری اصفهان تک رقمی می‌شود

  نرخ بیکاری اصفهان تک رقمی می‌شود

  شیرین شفیعی-   اصفهان- خبرنگار: پس از دو سال رکوردشکنی، سرانجام تب بالای بیکاری در اصفهان فروکش کرد و عددهای ۱۴ و ۱۳ درصدی نرخ بیکاری در بهار امسال جای خود را به ۷/۱۰ درصد داد.

 • پایان اجرای نمایش‌های جشنواره کمال‌الملک نوشهر

  پایان اجرای نمایش‌های جشنواره کمال‌الملک نوشهر

  نخستین جشنواره تئاتر کمال‌الملک در نوشهر مراحل پایانی خود را می‌گذراند.

 • تولید کتاب در سراشیب سقوط

  تولید کتاب در سراشیب سقوط

  فاطمه کاظمی-‌ همدان - خبرنگار: در ماه‌های اخیر وضعیت اقتصادی کشور دچار شرایط بحرانی و نامطلوبی شده است. در این شرایط یکی از حوزه‌هایی که به شدت آسیب دید حوزه فرهنگ بود. پیش از این هم توجه چندانی به این حوزه نمی‌شد اما حالا که در دوران بحران اقتصادی هستیم و تحریم‌ها دوباره به کشور برگشته‌اند حوزه فرهنگ بیش از پیش به حاشیه رفته است.

 • استقبال از اجراهای خیابانی در تبریز

  استقبال از اجراهای خیابانی در تبریز

  سید مرتضی احمدپور -  تبریز – خبرنگار: برای شنیدن اجرای زنده موسیقی در تبریز، آن هم به صورت خودجوش و بدون نیاز به خرید بلیت و رزرو جا کار چندان دشواری پیش‌رو ندارید. کافی است بعد از غروب خورشید به چند محل در این شهر سر بزنید تا اجراهای زنده خیابانی را بشنوید؛ اجراهایی که حالتان را خوب می‌کند و آن‌قدر دلچسبند که ساعت‌ها شما را میخکوب کنند.