دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۷
۰ نفر

ترجمه‌ی عباس تربن: بخش مهمی از زندگی، تصمیم‌گیری درباره‌ی آدم‌هایی است که قرار است دور و برمان باشند یا نباشند.

با کی نباشم

بعضی‌وقت‌ها شانس تعیین می‌کند که چه آدمی پا به زندگی تو بگذارد. اما در نهایت خود تو تصمیم می‌گیری چه‌کسی در زندگی‌ات باقی بماند و چه‌کسی نه. اگر می‌خواهی از بودن در جمع آدم‌های اطرافت احساس رضایت داشته باشی، سعی کن آن‌ها را با دقت انتخاب کنی. در این‌جا چهار هشدار مهم می‌خوانیم، درباره‌ی آدم‌هایی که نباید با آن‌ها باشیم!

* * *

حوصله‌ات را «گاهی» دارند

بعضی‌ها فقط وقتی تو را دور و برشان می‌خواهند که حال و حوصله‌اش را داشته باشند و در بقیه‌ی اوقات علاقه‌ای به بودن با تو ندارند. وقتت را برای ارتباط با این‌جور آدم‌ها تلف نکن.

تو نمی‌توانی کسی را مجبور کنی در زندگی‌اش جایی برای تو بسازد؛ اگر کسی واقعاً برای تو ارزش قایل باشد، خوشحال می‌شود جایی در زندگی‌اش به تو بدهد.

* * *

گذشته‌‌ات را به‌رخ می‌کشد

بعضی آدم‌ها نمی‌خواهند بپذیرند تو همان آدمی نیستی که در گذشته، مرتکب اشتباهی شده‌ای. آن‌ها نمی‌خواهند بپذیرند که تو  بزرگ شده‌ای و مدام سعی می‌کنند گذشته‌ات را جلوی چشمت بیاورند. به این‌جور آدم‌ها با سکوت و تأیید رفتار غلطشان کمک نکن! اگر کسی مدام تو را مورد قضاوت قرار داد و از گذشته‌ات بر علیه‌ات استفاده کرد، سعی کن آینده‌ات را با ترک‌کردن او بسازی.

* * *

می‌خواهد کسی‌دیگر باشی

وقتت را با آدم‌هایی بگذران که تو را آن‌طور که هستی می‌خواهند، نه آن‌طور که آن‌ها آرزو دارند! بیش‌تر وقتت را به کسانی اختصاص بده که تو را خوب می‌شناسند، دوستت دارند و به‌هرحال برایت احترام قایلند. اگر کسی از تو توقع دارد که کسی جز خودت باشی، یک قدم به عقب بردار. عاقلانه‌تر است که رابطه‌ات را از دست بدهی، اما شبیه خودت باقی بمانی.

* * *

بیش از حد به تو حسادت می‌کند

یک‌ذره حسودی اشکالی ندارد، اما وقتی کسی بیش از حد به تو حسادت می‌کند، احتمالش هست که بخواهد چیزهای خوب زندگی‌ات را بدزدد! معنی حسادت بیش از اندازه این نیست که کسی تو را تحسین می‌کند، این یعنی که فرد حسود خودش را دوست ندارد. اگر می‌توانی، سعی کن به دوست حسودت کمک کنی و او را بالا بکشی، اما مواظب باش او تو را به پایین هل ندهد.

همشهری، هفته‌نامه‌ی دوچرخه‌ی شماره‌ی ۷۲۴

کد خبر 241853
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز