تیتر سه زیرسرویس

 • نه! کاغذها را دور نریزید!

  کاردستی

  نه! کاغذها را دور نریزید!

  روجا نادری: با این همه کاغذی که هر روز دوروبرتان است، چه‌کار می‌کنید؟ این همه آگهی‌ تبلیغاتی، ساک‌ خرید، کاغذ کادو، روزنامه و... دور می‌ریزید؟ نه... نه... نه... کاغذها را دور نریزید. آن‌ها را به چیزهای قابل استفاده تبدیل کنید. مثلاً تزئینات روی یخچال.

 • فیلم‌های سینمایی جشنواره‌ اصفهان معرفی شدند

  فیلم‌های سینمایی جشنواره‌ اصفهان معرفی شدند

  هرچند در جشنواره‌ی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، فیلم‌های کوتاه و بلند زنده و پویانمایی زیادی به نمایش در می‌آید، ولی معمولاً بیش‌تر نگاه‌ها به سمت فیلم‌های سینمایی می‌چرخد.

 • بوی پرِ پروانه‌ها در اصفهان می‌پیچد

  بوی پرِ پروانه‌ها در اصفهان می‌پیچد

  کودکان و نوجوانان اصفهان از ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور امسال باز هم فرصت دارند پروانه‌های زرین را در آسمان شهرشان به پرواز درآورند.

 • چراغارو خاموش کن آلبرت!

  داستان اختراع جریان متناوب

  چراغارو خاموش کن آلبرت!

  مهسا لزگی‌: این‌جا کافه‌ی علم است و صاحب و کافه‌چی آن، هر دو یک نفرند چه‌کسی می‌تواند هم صاحب این‌جا باشد و هم کافه‌چی، به‌جز «آلبرت اینشتین» یا همان عمو آلبرت خودمان. من هم مارمولک فراک‌پوش هستم. خانه‌ام آن گوشه، نزدیک سقف آشپزخانه‌ی کافه است و فقط عمو آلبرت از حضورم اطلاع دارد.

 • خنکی این روزهای گرم

  خنکی این روزهای گرم

  آرش فرخ‌زاد: گرم است... هوا خیلی گرم است! و لابد می‌دانید که این گرمای سخت و عجیب، گاهی خطرناک است چون احتمال دارد گرمازده شوید و بدنتان کم‌آب شود.

 • چنین روزی همیشه می‌ماند!

  چنین روزی همیشه می‌ماند!

  جواد قاسمی: در میان روزها و لحظه‌های بی‌شمارِ تاریخ جهان، بعضی از روزها و لحظه‌ها انگار بیش‌تر از یک روز و یک لحظه‌اند؛ انگار نامشان را بر روی صخره‌های ماندگار تاریخ حک می‌کنند تا برای همیشه در یادها بمانند و قرن‌ها خود را به رخ بشر بکشند.

 • عـلی‌ (ع) بـود

  عـلی‌ (ع) بـود

  یاسمن رضائیان : الْیوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دینَکُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتی‌ وَ رَضیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دیناً امروز دین شما را برایتان کامل و نعمت خود را بر شما تمام گردانیدم، و اسلام را برای شما [به‌عنوان] آیین برگزیدم. (سوره‌ی مائده، آیه‌ی ۳)

 • یادمان باشد

  یادمان باشد

  شما وقتی چیزی را فراموش می‌کنید و می‌خواهید که یادتان نرود چه‌کار می‌کنید. در گوشی ‌تلفن‌ برنامه‌هایتان را می‌نویسید؟ آلارم ‌گوشی را تنظیم می‌کنید که کارها را به یادتان بیاورد؟ مثل من پشتِ دستتان ضربدر می‌زنید؟ یا تکه‌ای نخ به انگشتتان می‌بندید؟ شاید هم...

 • دوچرخه را پنج‌شنبه‌ها از روزنامه‌فروشی‌ها بخواهید!

  دوچرخه را پنج‌شنبه‌ها از روزنامه‌فروشی‌ها بخواهید!

  هفته‌نامه‌ی دوچرخه، پنج‌شنبه‌، ۲۴مرداد ۱۳۹۸، شماره‌ی کاغذی ۹۵۹ خود را برای نوجوانان منتشر کرد.

 • بوی مهر در بازار نوشت‌افزارهای ایرانی

  بوی مهر در بازار نوشت‌افزارهای ایرانی

  طاهره نمرودی : این روزها که به ماه مهر نزدیک‌ می‌شویم، این روزها که خواه ناخواه باید به شروع سال تحصیلی فکر کنیم، این روزها بازار نوشت‌افزار، در هفتمین دوره‌ی نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی-اسلامی با عنوان «ایران نوشت» داغِ داغ است.