کودک و نوجوان

 • سومین ویژه‌نامه‌ی بهاری هفته‌نامه‌ی دوچرخه منتشر شد

  سومین ویژه‌نامه‌ی بهاری و آنلاین هفته‌نامه‌ی دوچرخه در سال جدید و البته داخل پرانتز بیست و سومین شماره‌ی الکترونیک، امروز پنج ‌شنبه ۱۴ فروردین در دسترس شما قرار می‌گیرد.

 • دومین ویژه‌نامه‌ی نوروزی دوچرخه منتشر شد

  دومین ویژه‌نامه‌ی نوروزی دوچرخه منتشر شد

  می‌دانم امسال عید، با همه‌ی سال‌ها فرق دارد. کرونا ویروسی بود که جهان را تحت تأثیر قرار داد و ما را هم خانه‌نشین کرد.

 • دوچرخه ویژه نوروز منتشر شد؛ هم رکاب شماییم

  دوچرخه ویژه نوروز منتشر شد؛ هم رکاب شماییم

  ما دوچرخه‌ای‌ها، دوری را دوست نداریم. دوست نداریم از شما دور بیفتیم؛ به‌خصوص در این‌روزها که کرونا حالمان را گرفته و خانه‌نشینمان کرده و چاره‌ای جز صبر و مراقبت از خودمان نداریم، بیش‌تر از همیشه به دل‌گرمی، احساس آرامش و حتی سرگرمی نیاز داریم.

 • جعبه‌ی جادویی

  داستان

  جعبه‌ی جادویی

  فاطمه سرمشقی: درست یک هفته است که مدرسه نرفته‌ام و این یعنی یک هفته است که «تارا» را ندیده‌ام. یک هفته است باشگاه پینگ‌پونگ و کلاس گیتار هم نرفته‌ام. دیگر هیچ‌چیز مثل قبل نیست. مامان آن‌قدر دیر از بیمارستان برمی‌گردد و آن‌قدر خسته است که حوصله‌ی هیچ‌کاری را ندارد.

 • مسافران صندلی درجه‌ی ۲۸!

  مسافران صندلی درجه‌ی ۲۸!

  فریبا خانی: من «جرونیمو استیلتُن» هستم؛ خبرنگار و سردبیر دوچرخه‌! یکی از شما بدذات‌ها این اسم را روی من گذاشت. وقتی که با زره و کلاه‌خود و لباس رزم برای مبارزه با دیو «کرونا» از خانه بیرون و به سمت دفتر روزنامه می‌آمدم، نوجوانی‌ که خواست نامش فاش نشود به من گفت: «خداحافظ جرونیمو! موفق باشید و یک ویژه‌نامه‌ی نوروزی خواندنی برای ما تهیه کنید.»

 • سفرهای دوچرخه‌ای

  سفرهای دوچرخه‌ای

  این‌روزها ویروس کرونا، همه‌ی برنامه‌هایمان را به هم ریخته... همه‌ی کارها نیمه‌کاره مانده...درس‌هایمان عقب افتاده...از خانه‌نشینی هم خسته شده‌ایم...اما چه می‌شود کرد؟ کرونا حتی سفرهای نوروزی‌مان را هم خراب کرده و امسال ناچاریم برای حفظ سلامتی خودمان و شهروندان شهرهای دیگر، در شهر و خانه‌مان بمانیم.

 • دوچرخه‌ی شماره ۹۸۶ منتشر شد

  دوچرخه‌ی شماره ۹۸۶ منتشر شد

  هفته‌نامه‌ی دوچرخه، آخرین شماره‌ی کاغذی خود را در سال ۱۳۹۸ در هشت صفحه برای نوجوانان منتشر کرد.

 • گاوبازی با ویروس کرونا!

  گاوبازی با ویروس کرونا!

  سیدسروش طباطبایی‌پور: نام گروه ما «مافیا» است که از حرف‌های اول اسم‌هایمان یعنی متین‌روپایی، احمدپسته، فرزادکرگدن، یاورنردبون و اردلان‌خان، یعنی خودم ساخته شده است.

 • چشـم‌هایت سپیده را بازمی‌آورند

  برای تولد مولا علی‌(ع)

  چشـم‌هایت سپیده را بازمی‌آورند

  تا حالا به خورشید نگاه کرده‌ای؟! شده تا حالا به خورشید زیبا و پرنوری که هر روز به ما و جهانمان روشنی و گرما می‌بخشد، به قول معروف با چشم غیرمسلح نگاه کنی؟ جواب معلوم است، هرچه‌قدر ‌هم که خورشید و روشنایی‌اش را دوست داشته باشیم، باز نمی‌توانیم همین‌طوری به آن چشم بدوزیم.

 • دوچرخه‌ی شماره ۹۸۵ منتشر شد

  دوچرخه‌ی شماره ۹۸۵ منتشر شد

  هفته‌نامه‌ی دوچرخه، شماره‌ی ۹۸۵ خود را در هشت صفحه برای نوجوانان منتشر کرد.

 • زیبای بی عار ِمهاجم!

  گفت‌وگو با کارشناس جنگل‌ها و مراتع

  زیبای بی عار ِمهاجم!

  نفیسه مجیدی ‌زاده: روز درخت‌کاری یادی کنیم از درخت‌ها! یا بهتر بگوییم گونه‌هایی از درخت‌ها که با دعوت یا بدون دعوت، وارد یک منطقه می‌شوند و زندگی بومیان منطقه را به خطر می‌اندازند.