همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده نیروی دریایی روسیه در سن پترزبورگ درباره همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای بویژه امنیت آبراه‌های مشترک و بین‌المللی رایزنی کردند.

در دیدار امیر دریادار حبیب‌الله سیاری و آدمیرال ویکتور چیرکوف که در حاشیه برگزاری نمایشگاه دریایی (IMDS 2013 ) انجام شد، دو طرف بر همکاری‌های مشترک در زمینه تأمین امنیت دریای خزر با شرکت کشورهای همسایه این دریا، برگزاری رزمایش‌های مشترک، بازدید ناوهای دو کشور از بنادر یکدیگر و همکاری‌های آموزشی و فنی تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران علاوه بر رایزنی با همتای روسی خود، با همتایان خود از کشورهای آلمان، یونان، لهستان، پاکستان، امارات و کویت ملاقات و درباره مسایل دریایی و همکاری درباره تأمین امنیت آبراه‌های بین‌المللی و مبارزه با دزدان دریایی و تروریسم گفت‌وگو کرد.

بر اساس این گزارش، امیر دریادار سیاری در صدر هیاتی عالیرتبه به دعوت وزیر تجارت و صنایع فدراسیون روسیه برای بازدید از نمایشگاه دریایی 2013 به سن پترزبورگ روسیه سفر کرده است.

نشست با رسانه‌های روسیه و تشریح توانمندی‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بویژه موفقیت‌های این نیرو در برقراری امنیت در آبراه‌های بین‌المللی، مقابله با دزدان دریایی و تروریسم و همچنین بازدید اخیر ناوگروه نیروی دریایی ایران از آستراخان روسیه از دیگر برنامه‌های امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در سفر به روسیه است.

کد خبر 222164

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار