همشهری‌آنلاین: رئیس ستاد انتخابات جبهه متحد اصولگرایان با تاکید براینکه نامزد منتخب جبهه متحد تنها باید در لیست این جبهه حضور داشته باشد گفت: اوسط بهمن لیست جبهه متحد نهایی می‌شود.

علیرضا زاکانی عصر امروز دوشنبه در حاشیه همایش «زن، بصیرت و ولایت‌مداری» که از سوی کمیته بانوان جبهه متحد اصولگرایان برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: تمام تلاش جبهه متحد اصولگرایی این است که همه‌ دوستداران انقلاب به ضرورت وحدت و ایجاد یکپارچگی در جبهه انقلاب پی برده و برای تفاهم دست به دست هم دهند و مسائل را اصلی و فرعی نکنند؛ دوستان باید مشکلات فرعی را اغماض کنند و نسبت به اصول اصلی تفاهم داشته باشند.

مهمترین اظهارات زاکانی در جدول زیر آمده است: 

1 امیدواریم اواسط بهمن ماه یا در دهه دوم بهمن لیست جبهه متحد اصولگرایان در سراسر کشور را نهایی کنیم.
2 برای اصولگرایان حضور نیروهای شایسته در انتخابات مجلس مهم است، فارغ از اینکه افراد وابسته به چه لیستی باشند؛ امیدواریم بهترین‌ها را به مردم معرفی کنیم و جبهه متحد اصولگرایان بر این اساس نامزدهای انتخابات را تعیین می‌کند.
3 همه نامزدهایی که به اسلام، انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و سیره و روش حضرت امام (ره) اعتقاد داشته باشند و نسبت به فتنه، فساد و انحراف تمایل نداشته باشند، مورد بررسی قرار می‌گیرند و ما 34 پارامتر را در این راستا مدنظر قرار داده‌ایم.
4 نامزدهای مورد بررسی در چنین دستور کاری نباید تمایلی به جریان های انحرافی، فتنه و فساد داشته باشند. بر این اساس نامزد ها در استان ها مورد بررسی قرار می گیرند و در نهایت جدولی متشکل از پارامترهای مدنظر تهیه می شود که جمع نمرات موجود در این جدول نشان دهنده  برتری آن کاندیدا در بررسی صورت گرفته می باشد.
5 در کنار این بررسی اقبال مردمی نسبت به کاندیدا نیز مورد توجه قرار می گیرد و در نهایت میثاق نامه ای با نامزد انتخاب شده امضا می شود، در این میثاق نامه نامزد منتخب جبهه متحد متعهد می شود که تنها در لیست جبهه متحد اصول گرایی حضور داشته باشد.
6 جریان انحرافی، جریانی است که با یک افراطی‌گری در حوزه دینداری وارد شده اما در عمل نسبت به ارزش‌های اسلامی پایبندی ندارد و تلاش می‌کند با ثروتی که در دست اوست، با حوزه‌های مختلف ارتباط برقرار کند. 

 

کد خبر 157413
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز