همشهرِ‌ی آنلاین: رئیس ستاد انتخاباتی جبهه متحد با اشاره به تعداد خانم های حاضر در لیست جبهه متحدگفت: نظر شخصی من این است که باید یک میزان حداقلی برای حضور بانوان در لیست درنظر گرفته شود اما میزان حداکثری آن سقف خاصی نداشته باشد.

علیرضا زاکانی در دومین جلسه هم اندیشی بانوان اصولگرا ضمن بیان دیدگاه های خود و مواضع ستاد در قبال زنان، با اشاره به حدیثی از حضرت امیر المومنین (ع) که می فرماید؛ خدا خدا رحمت کند آن کسی را که جایگاه خویش را بشناسد، گفت: اگر از موضع جایگاه انقلاب اسلامی در جهان و نقشی که در مبارزه حق و باطل ایفا می کنیم نگاه کنیم، تکلیف ما مشخص می شود.

وی در ادامه انتخابات مجلس را یکی از مهمترین عرصه های همین رویارویی حق و باطل دانست و تصریح کرد: اگر ما سهم انتخابات مجلس را در عرصه رقابت حق و باطل و همچنین در اصلاح جبهه حق مدنظر قرار بدهیم؛ خیلی از موضوعاتی که اسباب تفرقه و تشتت را فراهم کرده را کنار می گذاریم و به مصلحت بزرگ جامعه اسلامی که بر طبق فرمایش رهبرانقلاب "وحدت میان نیروهای معتقد به ارزشهاست"، توجه می کنیم.

وی فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم را راهگشای نیروهای انقلاب دانست و گفت: از یک طرف فضای جهانی بسیار سنگین شده و از طرف دیگر نیز بیداری اسلامی به نقطه حساس خود رسیده و موهبتی بزرگ را برای انقلاب اسلامی و نشر افکار و عقاید ما ایجاد کرده است. طبیعتا دلسوزان انقلاب نیز نباید این فرصت بزرگ را نادیده بگیرند و با اختلاف افکنی و وحدت شکنی فرصت سوزی کنند.

آیت الله مهدوی کنی نامه زنان را به شورای مرکزی ارجاع داده اند

رئیس ستاد انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان در بخشی دیگر از صحبت های خود، خبر از ارجاع نامه کمیته بانوان به مسئولان ستاد داد و گفت: آیت الله مهدوی کنی بعد از خواندن نامه، آن را به ما ارجاع دادند و ما را به اجرایی کردن بندهای آن نامه توصیه کردند.

تشریح روند بررسی نامزدهای انتخاباتی

زاکانی در ادامه چهار اصل، اعتقاد به اسلام، اعتقاد به انقلاب اسلامی، تبعیت از سیره امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب همچنین اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه را چهار اصل اساسی نامزدهای جبهه متحد دانست و گفت: از سوی شورای مرکزی جبهه متحد مقرر شده کسانی که علاوه بر این چهار اصل هر کس دارای سه شاخصه سلبی مرزبندی با جریان فتنه، انحراف و فساد باشد، وارد چرخه گزینش و بررسی جبهه متحد اصولگرایان شوند.

وی در پایان درباره معیارهای تشخیص صلاحیت نامزدهای نهایی جبهه متحد نیز گفت: در بحث صلاحیت نامزدها؛ سه دسته بندی صلاحیت فردی، مقبولیت و کارآمدی را در نظر گرفته ایم که از 34 ایتم مختلف تشکیل شده که البته قرار است به تصویب نهایی اعضای شورای مرکزی برسد و سپس اجرایی شود.

تعداد زنان لیست جبهه متحد، سقف خاصی ندارد

رئیس ستاد انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان در پاسخ به سوالی که به تعداد خانم های حاضر در لیست جبهه متحد اشاره داشت؛ گفت: نظر شخصی من این است که باید یک میزان حداقلی برای حضور بانوان در لیست درنظر گرفه شود اما میزان حداکثری آن سقف خاصی نداشته باشد و بستگی به توانایی کارآمدی خود خانم ها، تعداد آن نیز افزایش پیدا می کند.

وی با اشاره دوباره به اینکه مسئله لیست تهران هنوز در جلسات داخلی ستاد بررسی نشده؛ ادامه داد: با رایزنی هایی که انجام شده سعی بر این خواهد بود که تعداد زنان توانمند و دارای شاخصه های اصولگرایی در لیست های جبهه متحد در سراسر کشور، بیش از دفعات گذشته باشد.

کد خبر 156815
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی