همشهری آنلاین: غلامرضا مصباحی مقدم با تاکید بر این که آیت‌الله مهدوی‌کنی از ابتدا مخالف دو لیستی شدن انتخابات بودند گفت : ایشان حتما لیست جبهه پایداری را به رسمیت نمی‌شناسند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با همشهری آنلاین افزود: با توجه به اینکه ایشان، خود هدایت یک مجموعه بسیار بزرگ از اصولگرایان در این دور از انتخابات را  برعهده گرفته است، نمی‌خواهد با قبول جبهه دیگری، مجموعه جبهه متحد را مورد خدشه قرار دهد.

وی درباره گنجاندن نام برخی از افراد جبهه متحد اصولگرایان در لیست جبهه پایداری و یا برعکس ضمن بیان اینکه احزاب اصولگرا که شاهد تلاش 7+8 بوده‌اند، چنین تصمیمی نخواهند گرفت، گفت : گروه‌هایی که جزء جبهه متحد شده‌اند ، معنایش این است که به همه کاندیداهای جبهه متحد رای خواهند داد و این حق را نخواهند داشت که  کاندیداهای خودشان را  بین جبهه متحد و جبهه پایداری تقسیم کنند.

مصباحی مقدم با تاکید بر این که بعد از طی مراحل طولانی و ایجاد ساز و کار وحدت بین اصولگرایان، تصمیم برخی گروه‌های داخل جبهه متحد برای گنجاندن نام افراد جبهه پایداری غیرقابل تصور است ادامه داد: از طرف جبهه پایداری نیز ظاهرا دو لیست تهیه شده که هیچ کدام از آن ها از نظر جبهه متحد و آیت الله مهدوی اعتبار ندارد، درباره  کسانی هم  که در لیست جبهه پایداری گنجانده شده‌اند، در این که جزء لیست جبهه متحد باشند، هیچ تصمیم گیری گرفته نشده است.

وی ادامه داد: از طرفی متاسفانه، جبهه پایداری با گنجاندن نام چهره‌های شاخص جبهه متحد کاری کرده است که بتوانند حمله به جبهه متحد را آغاز کند.

مصباحی مقدم با بیان این موضوع که حمله به جبهه متحد از راه گنجاندن برخی تصاویر و اسامی که در جبهه متحد نسبت به آنها هنوز رای مشخصی وجود ندارد صورت می گیرد به همشهرِی آنلاین گفت: باید صبر کنیم تا اینکه لیست جبهه متحد بیرون بیاید و جبهه پایداری نتواند روی این بخش مانور دهد.

وی ادامه داد: از طرفی تمام همت آیت‌الله مهدوی و جبهه متحد این بود که یک لیست بیشتر در این دور از انتخابات نباشد چرا که دو لیست چه تمامش متفاوت باشد، چه مشترکاتی داشته باشد، موجب کاهش و تقسیم آرا می شود.

عضو جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: دو لیستی شدن کاهش آرا را به دنبال دارد چرا که باعث سردرگمی در  انتخاب نهایی مردم می شود، خود این سردرگمی مردم را سرگردان می کند و سرگردانی احیانا موجب عدم حضور مردم در رای گیری و کاهش سطح آرا می شود.

کد خبر 156968
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز