همشهری آنلاین: جدیدترین رادارهای متعلق به قرارگاه پدافند هوایی با نام پروژه رجال به‌زودی رونمایی می‌شود. این رادار قادر است که ۱۰۰ هدف را به‌طور همزمان مکان‌یابی، رصد و اطلاعاتشان را پردازش کند.

به گزارش تسنیم، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) چندی پیش از رونمایی 15 پروژه جدید در حوزه پدافند هوایی در آینده نزدیک خبر داده بود.

این دستاوردها در حوزه‌های مختلف راداری و موشکی است که در آینده نزدیک از آن رونمایی خواهد شد.

در همین زمینه سامانه‌های راداری "پروژه رفیع" یا همان ارتفاع‌یاب دیجیتالی، "پروژه رجال" یا همان پروژه رادار بی‌صدا که صددرصد عملی شده و "رادار پسیو" و غیرفعال و آرایه فازی از جمله دستاوردهایی است که به‌زودی رونمایی خواهد شد.

هم‌اکنون فناوری پروژه رجال که جدیدترین دستاورد پدافند هوایی است، فقط در اختیار 5 کشور دنیا است. رادار بی‌صدا از جمله رادارهای پیشرفته‌ای است که می‌تواند نزدیک به 100 هدف را به‌طور همزمان کشف، رصد و پردازش کند.

"پروژه غفار1" نیز از جمله دیگر دستاوردهای جدید پدافند هوایی است؛ این سامانه، یک شبیه‌ساز سلاح موشکی است. با عملیاتی شدن این سامانه، افسران پدافندی هوایی از این پس بدون اینکه حتی یک موشک شلیک کنند، می‌توانند به‌راحتی دوره آموزش شلیک موشک را بگذرانند.

کد خبر 228975
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز