همشهری آنلاین:فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از رونمایی جدیدترین سلاح‌‌های پدافندی و دفاع زمینی، هوایی و دریایی در رژه نیروهای مسلح در ۳۱ شهریور خبر داد و گفت: هم‌اکنون به پهپادهای پیشرفته‌ای دست یافته‌ایم که قابلیت انتحاری دارند.

به گزارش تسنیم، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم تجلیل از آزادگان نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران، از به‌کارگیری پهپادها در این نیرو در رزمایش‌های آینده خبر داد و با بیان "هم‌اکنون به پهپادهای پیشرفته‌ای دست یافته‌ایم"، گفت: این قابلیت در ارتش و به‌خصوص در نیروی زمینی وجود دارد که پهپادهای‌مان را هم به‌لحاظ عکس‌برداری و فیلم‌برداری به‌صورت آن‌لاین و هم به‌صورت هدف مورد استفاده قرار دهیم.

وی بر همین اساس و در تشریح ویژ‌گی‌های این نوع پهپادها اضافه کرد: این پهپادها قابلیت انتحاری دارند و می‌توانند به اهداف از پیش تعیین شده چه اهداف پروازی و چه اهداف زمینی مثل تانک و تأسیسات مانند یک بمب متحرک عمل کرده آنها را مورد اصابت قرار دهند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش به رزمایش قمر بنی‌هاشم این نیرو در آبان ماه اشاره و خاطرنشان کرد: همان‌گونه که قبلاً اعلام کردیم تلاش ما بر این است که قابلیت‌های رسته زرهی را در این رزمایش به نمایش بگذاریم، اما از همه ظرفیت‌های نیروی زمینی یعنی یگان‌های هوابرد، یگان‌های پیاده، یگان‌های توپخانه و یگان نیروی مخصوص در مقیاس بسیار وسیع استفاده می‌کنیم.

پوردستان با تأکید بر حضور چشم‌گیر هوانیروز به‌عنوان نیروهای پشتیبان خودی در این رزمایش، تصریح کرد: این رزمایش دوطرفه است که با گلوله‌های صددرصد جنگی و در یک منطقه بسیار وسیع در سه محور عمده جنوب شرق کشور انجام می‌شود. تلاش داریم یک صحنه عملیات رزم ناهمطراز را به نمایش بگذاریم، چرا که تاکتیک یگان‌های زرهی، توپخانه و پیاده را در رزم ناهمطراز نوشته‌ایم و این میدان، آوردگاهی است که دانسته‌های خود را به معرض عمل می‌گذاریم تا نقاط ضعف و قوتش را بررسی کنیم.

وی در ادامه به رژه نیروهای مسلح در 31 شهریورماه اشاره و خاطرنشان کرد: هدف ما از رژه نیروهای ارتش، نمایش توانمندی‌ها به مردم است تا آنان بیش از بیش دلشان قرص شود که سربازان ما پا در رکاب و آماده هستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در خصوص پیام این رژه اظهار داشت: پیام این رژه این است که ارتش جمهوری اسلامی در عرصه زمین، هوا و دریا برای مقابله با تهدیدات دشمنان از آمادگی بالایی برخوردار است و می‌تواند با شایستگی از اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کند. این رژه قدرتمندانه که به‌صورت زمینی، موتوری، هوایی و دریایی انجام می‌شود، شامل پیام صلح و دوستی به کشورهای منطقه است و اینکه ما این توانمندی را داریم که امنیت منطقه را خودمان برقرار کنیم و نیازی به وجود بیگانگان نیست.

پوردستان در پایان خاطرنشان کرد: در این رژه دستاوردهایی در زمینه دفاع زمینی، هوایی و دریایی و همچنین سلاح‌های جدید پدافندی شامل موشک‌های برد متوسط و برد بلند به نمایش گذاشته خواهد شد.

کد خبر 228153

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار