همشهری آنلاین: چهار فیلم ایرانی در بخش مسابقه هجدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان قاهره نمایش داده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فیلم بلند «سبز کوچک» به کارگردانی غلامرضا رمضانی پس از حضور در جشنواره‌های حیدرآباد هند و کوالالامپور مالزی و کسب جایزه ویژه هیأت داوران جشنواره اشلینگل آلمان، در بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر نیز کاندیدای دریافت جایزه بهترین فیلم‌نامه شد و اکنون در جشنواره قاهره مصر نیز حضور خواهد داشت.

جشنواره قاهره در روزهای 16 تا 23 اسفند برگزار می‌شود و علاوه بر آن فیلم کوتاه زنده همه روزهای خوب به کارگردانی مهدی جعفری و دو فیلم کوتاه پویانمایی دیگر به نام «روزی کلاغی» به کارگردانی عبدا... علیمراد و «گنجشک و پنبه دانه» سیدمرتضی احدی نیز حضور دارند.

این فیلم‌ها نیز در ماه‌های اخیر موفقیت‌های زیادی را به دست آورده‌اند که اهدای جایزه فیل نقره‌ای جشنواره حیدرآباد هند به فیلم «روزی کلاغی» و جایزه داوران کودک جشنواره ویسامبورگ فرانسه به فیلم «گنجشک و پنبه دانه» و حضور موفق فیلم «همه روزهای خوب» در اوبرن استرالیا و کودکان ژاپن از آن جمله است.

کد خبر 45780

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار