مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: دانشمندان به زودی طرح‌های استخراج مواد خام از خرده سیاره‌های فضایی را رونمایی خواهند کرد تا با حفاری‌هایی که انجام می‌شود منابع طبیعی رو به اتمام در زمین از فضا تأمین شود

 خرده سیاره‌های فضایی

به گزارش مهر، یک گروه از دانشمندان قرار است از طرح‌های ماجراجویی جدید فضایی حمایت کنند که این طرح‌ها مورد حمایت جیمز کامرون کارگردان هالیوودی و مدیران بزرگ گوگل چون اریک اشمیت و رام شریرام و همچنین چارلز سیمونی از مدیران سابق مایکروسافت قرار گرفته است.

جزئیات این مأموریت فضایی قرار است امروز، 5 اردیبهشت ماه از سوی شرکت منابع سیاره‌ای اعلام شود. این طرح طی یک نشست خبری در موزه پرواز سیاتل اعلام می‌شود و به صورت آنلاین نیز ارائه خواهد شد.

حفاری برای یافتن منابع طبیعی در فضا با هدف فروش این مواد خام به دست آمده از خرده سیاره‌ها و افزودن تریلیون‌ها دلار به تولید ناخالص ملی صورت می‌گیرد.

کمبود منابع برای مواد خام در سیاره زمین موجب افزایش تورم جهانی و تنش میان ملت‌ها شده است. دانشمندان ناسا با بیان این که مواد خام با میزان غلظت بالا چون مواد تشکیل دهنده سوخت و فلزات ارزشمندی چون آهن و پلاتین در خرده سیاره‌ها یافت شده که می‌تواند نیاز زمین به این منابع طبیعی را تأمین کند.

شرکت منابع سیاره‌ای به عنوان متصدی اجرای این پروژه طی بیانیه‌ای اعلام کرده است که هدف این شرکت ایجاد صنعت جدیدی در فضا و تعریف تازه‌ای از منابع طبیعی است.

کد خبر 167775
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فضا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز