نماینده زاهدان در مجلس گفت: می‌گویند در زاهدان و استان تخت خالی وجود دارد که این دروغ محض است. ما از گوینده این سخنان به دلیل اظهاراتش شکایت خواهیم کرد.

وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، فداحسین مالکی نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی در توضیح آخرین وضعیت استان سیستان و بلوچستان از نظر شیوع سویه دلتای ویروس کرونا گفت: اخیرا مسئولی از وزارت بهداشت در اردبیل اظهارات غیرکارشناسی مطرح کرد، مبنی بر این‌که در استان سیستان و بلوچستان خبری نیست و ۵۰۰ تخت خالی وجود دارد و حتی طبق گزارش ارائه شده به او یک نفر بیشتر فوت نکرده است. این اظهارات موج نگرانی را بین مردم ایجاد کرد و نوعی توهین به شعور مردم بود.

وی توضیح داد: ما در جلسه‌ای با حضور معاون وزیر کشور، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و استاندار آمار بیان‌شده از سوی وزیر کشور در همان روز را بررسی کردیم. در آن روز ۳۲ نفر فوت شده بودند و معلوم نیست بر چه اساسی می‌گویند فقط یک نفر فوتی داشتیم. آن هم پیرمردی که مریض بوده است!

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: می‌گویند در زاهدان و استان سیستان و بلوچستان تخت خالی وجود دارد که این هم دروغ محض است. ما در همان جلسه این موضوع را تاکید کردیم که همه موید وجود مشکل است. البته در حال حاضر سپاه با چند بیمارستان وارد عمل شده، ۲۰۰ کادر پزشکی وارد استان شده و ارتش در حال ساخت بیمارستان است، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام هم قرار است بیمارستان بسازد و تخت خالی در اختیار استان قرار دهند، هلال احمر هم تعهداتی داده که امید می‌رود کمبود تخت بیمارستانی با کار سپاه و ارتش و ستاد اجرایی برطرف شود.

مالکی اضافه کرد: ما از گوینده این سخنان به دلیل اظهاراتش شکایت خواهیم کرد. دادستان زاهدان هم اعلام جرم کرده چون همه تلاش می‌کنیم این وضعیت را کنترل و بیماری را مهار کنیم اما نمکی که بر زخم مردم استان ریختند، تنها با پیگیری دستگاه قضایی رفع خواهد شد.

وی درباره‌ مشکلات استان سیستان و بلوچستان گفت: ما کمبود اکسیژن، پزشک و واکسن داریم. کمبود واکسن معضل جدی است که باید هرچه سریع‌تر اقداماتی برای آن انجام شود. بدان معنا که واکسن به همه مردم بدون در نظر گرفتن گروه‌های سنی تزریق شود. قطعا با کنترل سیستان و بلوچستان می‌توان از سرایت ویروس به سایر استان‌ها جلوگیری کرد.  

نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: اغلب مردم پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند اما با توجه به بافت فرهنگی و اجتماعی مردم باید روی این موضوع کار شود، مدیریت استان هم باید مراکز جمعیت را قرنطینه کرده و حتی تعطیلاتی را اعمال کنند تا بتوان به سمتی رفت که این نگرانی رفع شود.

کد خبر 613932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار