مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه فراخوان واکسیناسیون کرونا برای گروه سنی بالای ۴۵ سال از امروز شنبه در استان صادر شده گفت: افراد بالای ۴۰ سال هم در صورت داشتن بیماری زمینه‌ای می‌توانند برای واکسیناسیون اقدام کنند.

واکسن کرونا - واکسیناسیون

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا شهرکی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در حوزه کرونا این هفته در شرایط ثابتی از جهت مبتلایان به این ویروس در سیستان و بلوچستان قرار داریم و نمی‌توانیم نوید نزولی شدن میزان مبتلایان را بدهیم.

وی افزود: شرایط خدمات به بیماران کرونایی در سیستان و بلوچستان با توجه به سفر وزیر بهداشت و موافقت ایشان مبنی بر رایگان شدن هزینه‌های درمانی این ویروس بهبود یافته و از این رو زمینه‌ساز مراجعه افراد بیشتری به مراکز درمانی شده است.

شهرکی گفت: در چند روز اخیر مردم، اصناف و بازاریان همراهی کامل داشتند که با تداوم این همراهی‌ها و رعایت هر چه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی، آمار بیماران سرپایی و انتشار  ویروس کرونا کاهش پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه همچنان ممنوعیت تردد درون شهری در ساعات ۲۲ تا ۳ بامداد برقرار است تصریح کرد: مردم نیز سعی کنند در سطح شهر  جز در موارد ضروری حضور پیدا نکنند و تمام پروتکل‌های بهداشتی مثل ماسک و دستکش را رعایت کنند.

شهرکی بیان کرد: امیدواریم با کاهش ارتباطات میان مردم، قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در استان خیلی زود به شرایط ایمنی از جهت همه‌گیری این ویروس خطرناک و سلامتی مردم دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: توصیه به همگان این است که همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. در غیر این‌صورت با هماهنگی دستگاه قضایی و نظارتی اقدام به پلمپ واحدهای نظارتی هم خواهد شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: عادی‌انگاری و سهل‌انگاری در رعایت اصول بهداشتی و عدم رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم علت اصلی شیوع گسترده ویروس کرونا در این استان است.

وی با بیان اینکه تمامی پروتکل‌های ابلاغ‌شده در شهرهای قرمز مانند محدودیت تردد، خروج و ورود به این شهرها و محدودیت فعالیت مشاغل وجود دارد تاکید کرد: در شهرهای وضعیت قرمز مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ و در شهرهای نارنجی مشاغل گروه ۳ و ۴ تعطیل هستند.

گفتنی است واکسیناسیون افراد بالای ۵۰ سال در استان سیستان و بلوچستان هفته گذشته همزمان با ۴ استان دیگر آغاز شد و امروز افراد بالای ۴۵ سال نیز به گروه سنی واکسیناسیون اضافه شدند.

کد خبر 614873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار