چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۶ - ۱۶:۳۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: سید عبدالحسین مختاباد که به اتقاق گروه رودکی در روزهای اول و پنجم ( 30 اذر و 4دی) جشنواره موسیقی فجر به اجرای برنامه می پردازد.

 او برای نخستین بار آثاری از موسیقی زادگاه خود، مازندران را بازخوانی خواهد کرد.

به گزارش همشهری آنلاین در این کنسرت که در ساعت 20و 30 دقیقه روزهای یاد شده در تالار اریکه ایرانیان اجرا می شود،گروه یازده نفره رودکی به سرپرستی محسن حسینی (نوازنده سنتور) در دو بخش سنتی و محلی به اجرای برنامه می پردازند.

حسینی (سرپرست و آهنگساز گروه) در گفت و گویی با همشهری آنلاین ضمن اعلام این مطلب گفت: بخش اول اجرای گروه رودکی به اجرای قطعات و تصانیفی در دستگاه اصفهان اختصاص دارد و در بخش دوم نیز آقایان جمال و جابر محمدی ، نوازندگان موسیقی محلی مازندرانی آقای مختاباد رادر اجرای کنسرت همراهی می کنند.

همین گزارش حاکیست که پیش ازاین سید عبدالحسین مختاباد در مراسمی که  در میانه های دهه هفتاد در ساری  و به مناسبت نکوداشت زنده یاد محمد دنیوی ، شاعر و هنرمند برگزار شده بود، کنسرتی از قطعات موسیقی مازندرانی رااجراکرد.

نوازندگان گروه عبارتند از نوازنده تار (مهدی وحدتی)، آرش فلاح (نی)، مسلم علی پور (کمانچه)، مجید محیط (کمانچه)، هومن مهدویان (بم تار)، یعقوب نوروزی (عود)، رضا دربندی(دف)، احسان بزرگمهر (تمبک).

کد خبر 39619

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز