همشهری آنلاین: فیلم پویانمایی «مادر بزرگ پرنده» ساخته فاطمه گودرزی در بخش مسابقه رسمی جشنواره بین‌المللی فیلم لوکاس در فرانکفورت آلمان نمایش داده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این فیلم ایرانی 18 دقیقه‌ای که با شیوه انیمیشن کاغذی تهیه شده است روزهای دوشنبه دوم مهر و چهارشنبه چهارم مهر به نمایش گذاشته خواهد شد.

مادر بزرگ پرنده فیلمی بدون کلام است و داستان مادر بزرگی را روایت می‌کند که وارد خانه‌ای می‌شود ولی کودک تمایلی به ارتباط با او نشان نمی‌دهد اما مادر بزرگ دوستانی دارد که توجه او را برمی‌انگیزد.

این فیلم در جشنواره لوکاس قرار است با 13 فیلم دیگر برای دریافت جایزه بهترین فیلم کوتاه رقابت کند.

همچنین در این جشنواره که طی روزهای 1 تا 8 مهر در فرانکفورت برگزار می‌شود فیلم خاطره‌انگیز و موفق «باشو غریبه کوچک» ساخته بهرام بیضایی نیز در بخش بهترین فیلم‌های کلاسیک جشنواره لوکاس به نمایش گذاشته می‌شود.

داوری جشنواره لوکاس را  که از سال 1984 بنیان گذاشته شده است، گروهی از کودکان و نوجوانان و دست‌اندرکاران بزرگسال و حرفه‌ای صنعت سینما بر عهده دارند.

گفتنی است فیلم مادر بزرگ پرنده تاکنون در جشنواره‌های مختلفی در کشورهای آمریکا، سوئیس و فرانسه حضور داشته است ضمن این که در چهارمین جشنواره ستاره‌های شرق آلمانی در قزاقستان نیز جایزه نخست این رقابت سینمایی را به دست آورد.

کد خبر 32202

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز