همشهری آنلاین: فیلم "مسیح" نادر طالب زاده کارگردان ایرانی از شانس خوبی برای برنده شدن در سومین جشنواره فیلم اسلامی قازان معروف به" منبر طلایی" برخوردار است .

به گزارش خبرگزاری نووستی،در قازان پایتخت جمهوری خودمختار تاتارستان در فدراسیون روسیه طی روزهای 6 لغایت 12 سپتامبر سومین جشنواره فیلم اسلامی"منبر طلایی" برگزار می شود.

در این جشنواره که با شعار"بسوی گفتگوی فرهنگ ها از طریق فرهنگ گفتگو" برگزار می شود، بیش از 70 فیلم ساخت ایران، عراق، تونس، مصر، هند، فلسطین، الجزایر، تاتارستان، اوستیای شمالی و سایر کشورها به نمایش گذاشته می شوند.

به عقیده اعضای کمیسیون انتخاب فیلم، در بین فیلم های بسیار شرکت کننده در جشنواره "منبر طلایی" می توان به فیلم "مسیح" ساخت "نادر طالب زاده" کارگردان ایرانی اشاره کرد که تلاشی برای نمایش تشابه اعتقادات مسلمانان و مسیحیان است.

در بین فیلم های روسی در مسابقه می توان از فیلم "یازده نامه به خدا" ساخت "حکیم سالابیف" از اوستیای شمالی نام برد. تاتارستان نیز فیلم های "دوراهی" ساخته "رامیل تحفة الله" و "121" ساخت "صلوات یوسییف" درباره شاعر بزرگ تاتار "عبدالله توکای" را نمایش می‌دهد.

کد خبر 28672

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار