همشهری آنلاین: ارتش پاکستان با اعلام اینکه ادامه مناقشه یمن می تواند عواقب و آثار جدی برای امنیت منطقه داشته باشد، عملا با ادامه جنگ در این کشور و حملات هوایی علیه مردم بی گناه آن مخالفت و بر ضرورت تمرکز بر مبارزه با تروریسم در داخل پاکستان تاکید کرد.

 مخالفت ارتش پاکستان با ادامه جنگ علیه یمن

به گزارش ايرنا از اسلام آباد به نقل از روابط عمومی ارتش پاکستان، ژنرال راحیل شریف فرمانده ارتش این کشور شب گذشته در جریان نشستی با فرماندهان و مقامات ارشد ارتش گفت: ادامه جنگ یمن عواقب خطرناکی برای صلح و ثبات منطقه به دنبال خواهد داشت.

وی تاکید کرد که ارتش پاکستان باید بر مبارزه با تروریسم در داخل کشور متمرکز باشد.

این اظهارات ژنرال راحیل شریف چند ساعت بعد از تصویب قطعنامه پارلمان پاکستان مبنی بر ضرورت اتخاذ موضع بیطرفی از جانب این کشور درقبال مساله یمن مطرح شد.

در جریان دیدار روز پنجشنبه گذشته ژنرال راحیل شریف با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در مقر فرماندهی ارتش پاکستان، دو طرف بر ضرورت حل مساله یمن از طریق صلح آمیز و راه های دیپلماتیک تاکید کردند.

پارلمان پاکستان روز جمعه و در پنجمین روز بررسی مساله یمن برای اتخاذ تصمیم نهایی این کشور در قبال این بحران، با زدن دست رد به سینه عربستان، ضمن تصویب قطعنامه پایانی شامل 12 بند، اعلام کرد که جنگ یمن باید متوقف شود و پاکستان باید موضع بیطرف در قبال این بحران اتخاذ کند.

در این قطعنامه، هیچ اشاره ای به درخواست عربستان سعودی از پاکستان برای پیوستن به حمله به یمن نشده است که این حاکی از مخالفت پارلمان با ورود پاکستان به این جنگ است.

در طول جلسات رسیدگی به مساله یمن، بسیاری از نمایندگان ارشد و چهره های سرشناس پاکستان از جمله عمران خان رهبر اصلی ترین حزب مخالف دولت، مشاهد حسین، شیرین مزاری و بسیاری دیگر از نمایندگان به صراحت با مشارکت پاکستان در جنگ یمن مخالفت کردند.

کد خبر 291836

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha