شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۹
۱ نفر

همشهری‌آنلاین: یک روزنامه انگلیسی از ماجرای هولناکی درباره تجاوز عناصر گروه تروریستی داعش به دختران خردسال ایزدی پرده برداشت.

داعش

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، عناصر گروه تروریستی داعش پس از به اسارت‌گرفتن زنان و دختران ایزدی در عراق حتی به دختران کم سن و سال نیز رحم نکردند.

روزنامه "دیلی اکسپرس" در گزارشی به نقل از نیروهای امدادگر سازمان‌های بین‌المللی نوشت: عناصر گروه تروریستی داعش دخترانی کم سن و سال را که برخی 9 ساله بودند، مورد شکنجه و تجاوز قرار داده‌اند.

گروه تروریستی داعش به تازگی صدها تن از زنان و کودکان ایزدی را پس از 8 ماه اسارت، رها کرده‌است.

در این گزارش آمده است که نیروهای امدادگر، اردوگاهی را برای این آوارگان ایزدی ایجاد کرده و در تلاشند تا زنان و کودکان را از فشارهای روانی و آسیب‌های روحی و جسمی که به آنان وارد شده، برهانند.

این نیروهای امدادگر گفته‌اند دختری 9 ساله را یافته‌اند که پس از تجاوز 10 تن از عناصر داعش به او، اکنون باردار است.

آنان خاطرنشان کردند که این دختر بسیار کوچک و ضعیف است و امکان دارد هنگام به دنیا آوردن فرزندش، جان دهد.

هفته گذشته 200 زن و کودک ایزدی از دست این گروه تروریستی رها شدند.

"یوسف داود" یکی از نیروهای امدادگر گفت: حتی عمل سزارین برای جان این دختر خطرناک است؛ و تجاوز عناصر داعش آسیب‌های روحی و جسمی فراوانی به این دختر وارد کرده است.

داود خاطرنشان کرد: داعش این گروه از زنان را به دلایل انسانی رها نکرده است، بلکه این گروه تروریستی قصد دارد با بازگرداندن این زنان و دختران نزد خانواده‌هایشان، به جامعه نیز شوک وارد کند.

داود اظهار داشت: نمی‌دانم این کودکان چه آینده‌ای خواهند داشت؛ زنان و دختران نوزادان خود را نمی‌خواهند؛ آنان رنج بسیاری متحمل شده‌اند و تنها خواسته آنان فراموشی این درد و رنج‌ها است.

این امدادگر بین المللی تأکید کرد: حتی اگر برخی از آنان ازدواج کرده بودند، در صورت بارداری همسرانشان دیگر آنان را نمی‌خواهند، و آشکار است که این نوزادان در جامعه پذیرفته نمی‌شوند؛ بعضی از زنان و دختران سعی دارند سقط جنین کنند ولی شرایط بهداشتی بسیار بد است، به صورتی‌که احتمالا برخی از آنان هنگام سقط جنین می‌میرند.

دفتر امور ربوده شدگان ایزدی در "دهوک" هفته گذشته از رهایی حدود 30 تن از ایزدی ها از دست گروه تروریستی داعش خبر داد.

این دفتر خاطرنشان کرد هنوز بیش از سه هزار و 500 مرد و زن ایزدی در اسارت گروه تروریستی داعش هستند، و طی ماه‌های اخیر بیش از 900 نفر از دست داعش رهایی یافته‌اند.

کد خبر 291805

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha