یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی بهزیستی با اشاره به افزایش زنان کارتن‌خواب در کلان‌شهرها گفت: مجموعه بهزیستی بنا دارد در طول سال جاری مراکزی برای نگهداری از کودکان این زنان ایجاد کند.

به گزارش فارس، ولی‌الله نصر با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان بهزیستی کشور جهت گسترش مراکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق در سطح کشور اظهارداشت: در این زمینه برنامه‌ریزی مدونی از سوی سازمان بهزیستی صورت گرفته است و به طور معمول تعداد این مراکز در حال گسترش است

وی تصریح کرد:تا به امروز 192 مرکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق راه‌اندازی شده است.

نصر خاطرنشان کرد: این مراکز در راستای قانون حمایت از خانواده و تحکیم بنیان خانواده راه‌اندازی می‌شود به طوریکه براساس بخشنامه‌های ابلاغ شده از سوی قوه قضائیه به دادگاه‌های خانواده، زوجینی که می‌خواهند از یکدیگر طلاق بگیرند می‌بایستی ابتدا به این مرکز مراجعه و در کلاس‌های مشاوره و مددکاری شرکت کنند.

مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی بهزیستی بیان داشت: در سال گذشته 34 درصد از خانواده‌هایی که قصد طلاق و جدایی داشتند با مراجعه به مراکز مشاوره و دریافت خدمات مددکاری از طلاق صرف‌نظر کردند.

نصر در پایان گفت: 193 مرکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق در استان البرز راه‌اندازی می‌شود ضمن اینکه خدمات این مراکز به صورت رایگان به خانواده‌ها ارائه می شود.

کد خبر 294644

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها