همشهری آنلاین: نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه پیش از عزیمت به واشنگتن برای سخنرانی جنجالی در برابر کنگره آمریکا، ماموریت خود را مهم و حتی تاریخی توصیف کرد.

نتانیاهو با توهم ماموریت تاریخی عازم واشنگتن شد

به گزارش ايرنا به نقل از آسوشیتدپرس از فرودگاه بن گوریون در فلسطین اشغالی، نتانیاهو پیش از سوار شدن به هواپیما،گفت که احساس می کند فرستاده و نماینده ویژه همه شهروندان اسراییل و یهودیان جهان است.

نتانیاهو با ذکر نگرانی از امنیت رژیم صهیونیستی، به عنوان علت این سخنرانی افزود: من احساس نگرانی عمیق و واقعی برای امنیت همه مردم اسراییل می کنم و به هر کاری که در توانایی ام باشد برای حفظ امنیت آتی خودمان دست خواهم زد.

هدف نتانیاهواز این سفر، ادامه تلاش برای قبولاندن مخالفت خود با توافق قریب الوقوع برسر برنامه هسته ای ایران در سخنرانی در برابر اعضای کنگره آمریکاست.

وی قصد دارد در این سخنرانی نارضایتی خود را از توافق بالقوه میان ایران و کشورهای غربی ابراز کند.

نتانیاهو با پذیرش دعوت جمهوریخواهان که بدون هماهنگی و مشورت با کاخ سفید صورت گرفت برای سخنرانی در کنگره، کاخ سفید و دمکرات ها را خشمگین کرد.

سخنرانی روز سه شنبه نتانیاهودر برابر کنگره موجب به راه افتادن موجی از انتقاد در داخل فلسطین اشغالی در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی 17 مارس (26 اسفند) شده است.

ایساک هرتزوگ عضو کنست و رییس حزب کارگر و مخالف اصلی وی، خواستار لغو این سخنرانی شد.

رییس پیشین سازمان جاسوسی موساد نیز این سخنرانی را بیهوده و مخرب خواند، زیرا وی قبلا منتقد علنی ایران بوده و موضع وی برای همگان روشن و آشکار است.

کد خبر 288658

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha