همشهری آنلاین: رسانه‌های وابسته به رژیم صهیونیستی از حمله خمپاره‌ای به خودروهای ارتش این رژیم خبر دادند و در حالیکه اعلام کردند ۴ نظامی کشته و ۶ سرباز دیگر زخمی شده اند، شبکه المیادین از مرگ ۱۵ نظامی صهیونیست خبر داده است.

بیانیه حزب‌الله درباره عملیات روز چهارشنبه در سرزمین‌های اشغالی

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های صهیونیستی، در شلیک خمپاره که از جنوب لبنان به سمت فلسطین اشغالی صورت گرفت ، نفربر زرهی ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه مزارع اشغالی 'شبعا' هدف قرار گرفت.

گزارش های اولیه حکایت از انهدام دو دستگاه خودرو زرهی ارتش صهیونیستی در این حمله دارد .

رسانه های رژیم صهیونیستی که سعی داشتند این حمله را کوچک نشان دهند اعلام کردند که در حمله خمپاره ای به نفربرهای این رژیم، چهار سرباز صهیونیستی کشته و شش نفر دیگر مجروح شدند.

این در حالی است که شبکه 'المیادین' گزارش داد که 15 نفر از نیروهای ارتش صهیونیستی در این حمله کشته شده اند.

شبکه 'الجدید' نیز اعلام کرد که یکی از افسران عالیرتبه ارتش صهیونیستی در میان کشته شدگان است.

به گزارش ایرنا، نیروهای رژیم صهیونیستی در پاسخ به این حلمه خمپاره ای، مناطقی از بخش های شرقی مرزهای جنوبی لبنان را بمباران کردند.

شبکه دو رژیم صهیونیستی همچنین به احتمال اسارت یکی از نیروهای ارتش این رژیم اشاره کرده است.

جنگنده های ارتش صهیونیستی و هواپیماهای جاسوسی این رژیم هم اکنون در آسمان مناطق مرزی لبنان با فلسطین اشغالی و بلندیهای 'جولان' مشغول گشت زنی هستند.

بیانیه حزب‌الله درباره عملیات روز چهارشنبه در سرزمین‌های اشغالی

حزب‌الله در بیانیه شماره یک خود اعلام کرد که در ساعت 11:35 صبح روز چهارشنبه به وقت محلی گروه "شهدای قنیطره" خودروهای نظامی دشمن را هدف قرار داد.

در این بیانیه حزب‌الله آمده است که در این عملیات تعدادی از خودروهای صهیونیست‌ها منهدم و چندین تن از نیروهای دشمن نیز کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، پیش از این رسانه‌های عبری زبان از شلیک راکت‌هایی از جنوب لبنان به شمال اراضی اشغالی خبر دادند و در مقابل نیز موشک‌هایی از سوی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان شلیک شد.

در این عملیات یک خودروی اسرائیلی مورد اصابت یک موشک ضد تانک در نزدیکی روستای الغجر قرار گرفت و حزب‌الله آن را پاسخی به حمله قنیطره دانسته است.

یک منبع سیاسی نیز اعلام کرد که حزب‌الله با چند موشک هدایت شونده کاروان خودروهای نظامی رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد.

هم‌زمان صدای انفجارهایی نیز در مزارع شبعا در مرز لبنان با اراضی اشغالی شنیده شد.

در همین حال،‌ منابعی در مصاحبه با النشره اعلام کردند که در عملیات حزب‌الله در مزارع شبعا 17 صهیونیست کشته شده‌اند.

در همین حال،‌ منابع در مصاحبه با شبکه المیادین نیز عنوان داشتند: حزب‌الله دست به عملیات امنیتی گسترده‌ای در داخل اراضی اشغالی زده و خودروهای نظامی اسرائیلی را هدف قرار داده است. این منابع از کشته شدن 15 اسرائیلی در این میان خبر دادند.

از سوی دیگر خبرگزاری فلسطینی سما اعلام کرد چهار سرباز رژیم صهیونیستی در این عملیات کشته و چند تن دیگر زخمی شده‌اند.

همچنین اعلام شده است که بخش سانسور نظامی رژیم صهیونیستی ارائه هرگونه اطلاعاتی درخصوص تعداد مجروحان یا تلفات ارتش این رژیم را ممنوع کرده است.

خبرنگار اسکای نیوز گزارش داد که پس از شلیک راکت‌هایی از طرف لبنان به خودروهای نظامی رژیم صهیونیستی، این رژیم نیز نیروها و تجهیزات خود در مرز با لبنان تقویت کرده است.

سایت النشره نیز به نقل از رسانه‌های عبری زبان گزارش داد که دستکم 9 سرباز اسرائیلی در هدف قرار گرفتن خودرویشان با یک موشک ضد تانک زخمی شده‌اند.

شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، تعداد نیروهایی که از جبل الشیخ به مزارع شبعا انتقال داده شدند،‌ نشان می‌دهد که رخداد امنیتی خطیری صورت گرفته است.

ارتش لبنان نیز در منطقه المیسات در نزدیکی الغجر در مرزها با اراضی اشغالی مستقر شده و این منطقه را مورد تفتیش قرار می‌دهد.

در همین حال، پایگاه خبری العهد گزارش داد که در حملات رژیم صهیونیستی به منطقه مرزی العباسیه یک سرباز اسپانیایی در نیروهای یونیفل زخمی شده است.

شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که ارتش امکان ربوده شدن یک سرباز اسرائیلی در شبعا را بررسی می‌کند.

منابع عبری زبان همچنین اعلام کردند، پس از این که حرف و حدیث‌هایی درخصوص تلاش حزب‌الله برای ربودن سربازان اسرائیلی مطرح شد،‌ ارتش نیروهای خود را به حالت آماده باش درآورده است.

هم‌زمان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نخستین واکنش نسبت به این عملیات حزب‌الله تصریح کرد: من به شما پیشنهاد می‌کنم که ما را امتحان نکنید. ارتش آماده است که با قدرت عمل کند.

رسانه‌های عبری زبان نیز گزارش دادند که دو فرودگاه روش فینا و حیفا به دلیل رخدادها در شمال اراضی اشغالی بسته شده‌اند.

در همین حال شبکه العربیه به نقل از منابع رژیم صهیونیستی به اسارت گرفتن سربازان این رژیم را تکذیب کرد.

شبکه اسکای نیوز نیز گزارش کرد اسرائیل روستاهای مرزی جنوب لبنان را دست کم ۲۵ بار با گلوله توپ هدف قرار داده است.

شمال اراضی اشغالی نیز منطقه نظامی اعلام شده است.

بنی گانتس،‌ رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز رایزنی‌های فوری را برای پاسخ به این عملیات برگزار کرده است.

هواپیماهای جاسوسی رژیم صهیونیستی نیز در العرقوب و شبعا به پرواز درآمده‌اند.

شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که نتانیاهو به نشست ستاد مشترک ارتش این رژیم که برای برآورد اوضاع امنیتی برگزار شده،‌ پیوست تا ریاست این نشست را بر عهده داشته باشد.

خبرنگار النشره در سوریه نیز گزارش داد که آرامش شکننده‌ای در مرزهای قنیطره با بلندی‌های اشغالی جولان برقرار است و نیروهای سوری نیز در طرف خود برای مقابله با هرگونه اقدام نظامی در حالت آماده باش قرار گرفته‌اند.

کد خبر 285661

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha