دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک استاد خارج حوزه علمیه قم با بیان اینکه وقف ابزاری برای تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: وقف نوعی همدردی و همدلی با قشر ضعیف جامعه است و به طور غیرمستقیم سبب ایجاد عدالت در جامعه می‌شود.

آیت الله نجم الدین

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله نجم الدین طبسی استاد خارج حوزه علمیه قم وقف را از جمله ابزاری دانست که در ایجاد اقتصاد مقاومتی نیز نقش دارد و عنوان کرد: وقف بسیاری از نیازهای اجتماعی را مرتفع می‌کند.

وی، وقف را از سنت‌های اسلامی برشمرد و گفت: کتابی نیز در این زمینه با عنوان کتاب الوقف تدوین شده است.

وی با بیان اینکه در آموزه های اسلامی به وقف تشویق شده است گفت: همچنان که موضوع وقف مورد تأکید اسلام است تعویض و تبدیل آن نیز به شدت تحریم شده است.

آیت الله طبسی به فراز و نشیب هایی که وقف در کشور ما داشته است اشاره و عنوان کرد: ترویج وقف نیاز به فرهنگسازی علمی دارد، مردم باید با عوایدی که وقف برای جامعه دارد و همچنین سیره اهل بیت(ع) در ارتباط با وقف آشنا شوند.

این مولف و نویسنده با بیان اینکه امام علی(ع) زمین‌هایی که به دست خود آباد کرده بودند را وقف می‌کردند گفت: استفاده از وقف باید مطابق با نیات واقف باشد و مردم و مسئولان باید در این زمینه به شدت مراقب باشند.

آیت الله طبسی وقف را از جمله ابزاری دانست که در ایجاد اقتصاد مقاومتی نیز نقش دارد و عنوان کرد: واقف دیگران را نیز در مال خود شریک و بسیاری از نیازهای اجتماعی را مرتفع می کند. وقف نوعی همدردی و همدلی با قشر ضعیف جامعه است و به طور غیرمستقیم سبب ایجاد عدالت در جامعه می‌شود.

کد خبر 252617
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دین و اندیشه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز