همشهری‌آنلاین: حسنی مبارک، دیکتاتور مخلوع مصر در دوازدهمین یادداشت در یک روزنامه مصری اطلاعات تازه‌ای از چگونگی شکنجه و شهید شدن امام موسی‌صدر توسط قذافی و ازبین رفتن تمامی شاهدان این ماجرا داده است.

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع مصر در جدیدترین یادداشت‌های خود،‌ به نحوه شهادت امام موسی صدر و همراهانش به دست معمر قذافی، دیکتاتور سرنگون شده لیبی پرداخته است.

در این خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه  آمده است؛ حسنی مبارک، رئیس جمهور مخلوع مصر در دوازدهمین قسمت از یادداشت‌های خود که روزنامه مصری "روز الیوسف" آنها را چاپ و منتشر می‌کند، مدعی شده است که سرهنگ قذافی، امام موسی صدر را در لیبی پس از یک مشاجره کشته است.

 بر اساس این گزارش ، مبارک در یادداشت‌های خود آورده است : قذافی، امام موسی صدر را به شام دعوت کرد و در آن هنگام نوار صوتی را برای وی پخش کرد که از مصر به دست او رسیده بود. در این نوار صوتی سخنان امام موسی صدر با انور سادات رئیس جمهور معدوم مصر ضبط شده بود و به دنبال آن مشاجره‌ای کلامی بین امام موسی صدر و قذافی در گرفت، در آن زمان بود که قذافی و نیروهایش امام موسی صدر و همراهانش را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

 حسنی مبارک  می‌افزاید: قذافی بعد از این حادثه قذافی دستور کشتن فوری امام موسی صدر را صادر کرد. اما پیش از آن به زیر دستان خود دستور داد ابزار شکنجه را حاضر کنند و خود شخصا امام را شکنجه داد. امام موسی صدر پس از 4 ساعت شکنجه از هوش رفت.

 رئیس جمهور مخلوع مصر در این یادداشت‌ها مدعی شده است: قذافی در نهایت به زیر دستان خود دستور داد، امام و همراهانش را به قطعه‌های سنگین آهنی بسته و آنان را به داخل دریای مدیترانه و در آخرین منطقه‌ای مرزی آب‌های لیبی بیاندازند.

مبارک تاکید می‌کند که پیکر امام موسی صدر و همراهانش در دریا از بین رفته است و قذافی پس از آن همه شاهدان این ماجرا را به قتل رساند و غیر از خودش هیچ شاهد دیگری درباره وجود ندارد.

کد خبر 164160

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار