سه‌شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۷:۲۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: محققان پس از چندین سال تحقیق و بررسی بر روی افادی که با موفقیت توانسته‌اند وزن خود را کاهش دهند ,شش راز بزرگ موفقیت این افراد را اعلام کردند .

کاهش وزن

بر اساس این تحقیق، شش راز موفقیت عبارتند از :

1- فعالیت جسمی مداوم داشته باشید: مردان و زنانی که با موفقیت توانسته‌اند وزن خود را کاهش دهند , گفته‌اند که هیچ‌گاه فعالیت جسمی و ورزشی را ترک نکرده‌اند . این فعالیت‌های جسمی انواع مختلفی از پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، وزنه‌برداری و فعالیت‌های هوازی را شامل می‌شوند.

همچنین باعث می‌شود که فرد چاق در طول روز از خوردن غذای اضافی خودداری کند.

2- از خوردن وعده‌های غذایی پر کالری و پر چربی بپرهیزید: افرادی که با موفقیت توانسته‌اند خود را از چاقی برهانند , به طور متوسط در شبانه روز 1381 کالری مصرف کرده‌اند که فقط 24 درصد این وعده‌های غذایی , چربی بوده است. این افراد در هفته به طور متوسط 2/5 وعده غذایی مصرف و به طور متوسط کمتر ازیکبار در هفته از غذاهای رستورانی که معمولا پر از روغن و چربی هستند استفاده می‌کرده‌اند.

3- صبحانه را از دست ندهید,

بیش از سه چهارم افرادی که توانسته‌اند وزن خود را به مقدار قابل توجه کاهش دهند,گفته‌اند که هر روز صبحانه می‌خوردند و فقط چهار درصد بوده‌اند که هیچ‌گاه صبحانه نخورده‌اند. یک صبحانه مناسب در دوره رژیم لاغری, میوه یا تغذیه‌های غله‌ای است. به گفته محققان خوردن صبحانه‌ سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که بدن در طول روز کالری بیشتری مصرف کند.

more احتمال چهار برابر افزایش وزن با نخوردن صبحانه

4- هر روز خود را وزن کنید : چهار درصد افرادی که توانسته‌اند با موفقیت اضافه وزن خود را کاهش دهند هر روزخود را وزن می‌کرده اند. همچنین 31 درصد نیز یکبار در هفته وزن خود را اندازه‌گیری می‌کردند. به گفته محققان کنترل دایمی وزن باعث افزایش انگیزه و امید شما به ادامه مبارزه خود با وزن اضافی بدنتان است.

5- الگوی تغذیه خود را تغییر ندهید: اکثر افراد موفق در امر کاهش وزن , تا پایان دوره رژیم لاغری فقط از یک شیوه الگوی تغذیه استفاده می‌کنند و هیچ‌گاه آن را تغییر نمی‌دهند . محققان دریافته‌اند افرادی که به الگوی تغذیه و رژیم خود پایبندترند , اراده محکم‌تری نیز در کاهش وزن دارند.

6- جلوی لغزش‌ها را بگیرید: هنگامی که در رژیم لاغری به سر می‌برید , به هر حال مواقعی پیش می‌آید که برخلاف رژیم و الگوی تغذیه‌ای خود اقدام به خوردن غذاهای پر کالری و پر چربی می‌کنید. تا آنجا که می‌توانیدجلوی این گونه مواقع را بگیرید, چرا که بر اساس بررسی‌های محققان فقط ده درصد این گونه افراد توانسته‌اند با موفقیت وزن خود را کاهش دهند.

www.masterchefmag.com

کد خبر 159699
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تغذیه و آشپزی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز