همشهری آنلاین: منابع خبری از تلاش شاه اردن برای کمک به سرکوب مردم بحرین و پیشنهاد وی به آل خلیفه برای استفاده از نیروهای ویژه اردنی در سرکوب مخالفان در ازای پرداخت پول به اردن پرده برداشتند.

شاه اردن نیروهای سرکوبگر به رژیم آل خلیفه اجاره می دهد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه عرب تایمز، "عبدالله دوم" شاه اردن در دیدار با "سلمان بن حمد آل خلیفه" ولیعهد بحرین در امان به وی پیشنهاد داده است که نیروهای مخصوص ضد شورش را در اختیار وی قرار دهد تا مردم بی دفاع بحرین را سرکوب کند.

این منبع خبری فاش کرد  نیروهایی که اردن اجاره می دهد نیروهای ضد اغتشاش و متخصص جنگهای خیابانی هستند و بهتر از  نظامیان عربستانی هستند که منامه را اشغال کرده اند.

عرب تایمز نوشت: اردن نیروهای خود را به برخی کشورها از جمله افغانستان اجاره داده است که مبلغی را عاید شاه اردن می کند. این نیروها از زمانی که عبدالله دوم قدرت را ار اردن به دست گرفته است به وجود آمده است.

منبع مذکور تاکید کرد: این نیروها که موسوم به ژاندارمری هستند برای جنگهای خیابانی و متفرق کردن تجمعات مردمی و شکنجه و بازداشت آنها آموزش دیده اند و به جدید ترین تجهیزات مجهز هستند.

به گزارش منبع فوق، فرماندهی این نیروها بر عهده "توفیق الحلامه" است که به طور مستقیم زیر نظر شاه اردن قرار دارند. بیشتر اعضای این نیروها همکار عبدالله دوم در دوره فرماندهی ریاست نیروهای ویژه هستند. یونیفورم این نیروها شبیه لباسی است که کماندوها در فیلمهای هالیوود استفاده می کنند و سلاح های آنها اسرائیلی است.

منبع مذکور تصریح کرد دیدار ولی عهد بحرین از اردن در شرایطی که کشورش دچار بحران شده است سبب شگفتی مردم بحرین شده است. 

کد خبر 131032
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز