همشهری آنلاین: سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: تیم‌های آموزش دیده‌ای با همکاری وزارت بهداشت و آموزش پرورش آماده سرکشی به مدارس به منظور غربالگری و همچنین پیشگیری از آنفاوانزای خوکی هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش سید رمضان محسن پور گفت: آموزش و پرورش ارتباط خوبی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه پیشگیری از آنفلوانزای نوع A داشته است که بر این اساس از 2 ماه گذشته تاکنون تیم هایی با همکاری دو وزراخانه در سراسر کشور آموزش های لازم را فرا گرفته و برای سال تحصیلی جدید آماده خدمت رسانی به دانش آموزان سراسر کشور هستند.

وی افزود: مهمترین برنامه این وزارتخانه در سال تحصیلی جدید اعزام تیم های آموزش دیده به مدارس به منظور سرکشی به دانش آموزان برای پیشگیری از بیماریها است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد:این تیم ها با دیدن دانش آموزان و معاینه آنان و در صورت نیاز غربالگری آنان از بروز این آنفلوانزا پیشگیری می کنند.

وی گفت: معلمان تمامی مدارس نیز آموزش های لازم را در این خصوص فرا گرفته‌اند و دانش آموزان را با موارد و کارهای ضروری در پیشگیری از آن آشنا و یاری می کنند.

محسن پور در ادامه با اشاره به اینکه آموزش و پرورش امانتی در دست ماست، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش بوسیله کارکنان و مدیران زحمت کش به دنبال اهداف بلند و موثر خود در عرصه آموزش و پرورش است؛ اما در نبود وزیر و بر اساس تدابیر رییس جمهور و انتخاب فردی به عنوان سرپرست در حال حاضر آموزش و پرورش امانتی سنگین در دست ماست و ما در بهبود وضعیت آن در تلاش خواهیم بود تا امانت دار خوبی باشیم.

کد خبر 91234

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها