این روزها که ویروس کرونا بسیاری از افراد را خانه‌نشین کرده و امکان بهره‌برداری از فضای سبز،‌ گل و گیاه نیز محدود شده است، این سوال پیش می‌آید که چگونه می‌توان هم فضای سبز خانگی داشت و هم کرونا را به خانه نیاورد؛ موضوعی که رئیس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه استان تهران درباره آن توضیحاتی داد.

گیاه آپارتمانی - خانه - دکوراسیون

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، غلامحسین سلطان محمدی با بیان اینکه گل و گیاه تولیده شده عاری از هرگونه بیماری هستند، اظهار کرد: چندین سال است که گلخانه‌ها در استان تهران تقریبا صنعتی بوده و هفته‌ای دوبار سم‌پاشی می‌شوند. در حقیقت وقتی چیزی را تولید و وارد بازار می‌کنیم طبیعتا بایستی نکات بهداشتی نیز رعایت شود.

وی با بیان اینکه اکثر این گلخانه‌ها نیز به صورت مدرن آبیاری می‌شوند، گفت: گل و گیاه در داخل گلخانه‌ها از نظر بهداشتی هیچ مشکلی ندارند و مشکل ممکن است در مسیر رسیدن به بازار گل، گل‌فروشی‌ها یا منازل ایجاد شود.

بیشتر بخوانید: کرونا چه مدت روی لباس می‌ماند؟ | شیوه پاک‌سازی لباس‌ها از ویروس

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه استان تهران اضافه کرد: توصیه می‌کنیم هنگام ورود گیاه به خانه، گلدان آن شسته شود و برگ‌ها نیز با اسپری آب و پارچه تمیز شوند. اگر هفته‌ای دوبار این اقدام صورت گیرد گل و گیاه مشکلی نخواهند داشت.

به گفته وی، در گل‌فروشی‌ها هم هفته‌ای یکی دوبار ساقه‌ها، برگ‌ها و گلدان‌ها تمیز می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه قرار است با اتحادیه فروشندگان گل و گیاه شرایطی ایجاد کنیم که تولیدکنندگان گل و گیاه یا فروشندگان آموزش‌های لازم را جهت نگهداری از گیاهان به مردم بدهند، گفت: آموزش‌هایی در خصوص نحوه آبیاری، محل نگهداری و مشخصات گل می‌تواند میل و رغبت مردم را نسبت به پرورش گل و گیاه افزایش دهد.

کد خبر 511693

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مهارت‌های زندگی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها