همشهری آنلاین: رئیس سازمان حج و زیارت با اعلام اینکه در حال حاضر ۱.۵ میلیون نفر در نوبت حج تمتع هستند و ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر برای سفر عمره ثبت نام کرده‌اند گفت: امسال هزینه‌های حج کاهش یافته است.

رئیس سازمان حج و زیارت

به گزارش واحد مرکزی خبر؛ سعید اوحدی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه تهران به مناسبت هفته حج با اشاره به تغییرات نرخ ارز گفت: امسال هزینه‌های برنامه حج را کاهش دادیم و برای اولین بار وجوه و هزینه‌های حج را در دو قسط دریافت کردیم.

وی با اشاره به این که شعار حج امسال "معنویت، خودباوری و اتحاد اسلامی" است گفت: امسال همه مایحتاج زائران ایرانی در حج صددرصد از داخل تهیه می‌شود.

رییس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: برای حج تمتع؛ یک و نیم میلیون نفر در نوبت تشرف هستند و شش میلیون و 800 هزار نفر برای سفر عمره ثبت نام و در بانک ها ودیعه گذاری کرده اند.

وی افزود: در عملیات عمره ای که گذشت 820 هزار نفر به خانه خدا مشرف شدند که نسبت به دوره پیش 67 درصد افزایش یافته است.

رییس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: تلاش کردیم هزینه تمام شده عمره کاهش یابد و به ازای هر زائر 450 هزار تومان کاهش هزینه داشتیم.

تامین سلامت و امنیت زوار

اوحدی در بخش دیگری از سخنان خود به بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: تلاش کردیم که بیماری کرونا را که در عربستان شایع شده بود مدیریت کنیم و حتی یک نفر از زائران ایرانی به این بیماری مبتلا نشد.

اوحدی به اجرای طرح انطباق پزشکی در مراسم حج امسال اشاره کرد و افزود: 64 پزشک متخصص زن در 60 درمانگاه در مکه و مدینه فعالیت خواهند کرد.

وی به موضوع سفر به عتبات عالیات اشاره کرد و گفت: اعزام زائران به عتبات در حالی ادامه دارد که گروهک بعثی- تکفیری داعش در عراق حضور دارد و در این شرایط یک مورد حادثه امنیتی برای زائران به وجود نیامده است.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: 850 هزار نفر پارسال به عتبات عراق مشرف شدند و در مراسم اربعین پارسال با برنامه ریزی، شمار زیادی از هموطنانمان در این مراسم حضور داشتند.

آغاز پیش ثبت نام عتبات، از فردا

اوحدی با بیان این که از فردا پیش ثبت نام عتبات در سامانه حج و زیارت آغاز می شود؛ افزود: هفتم مهر دور جدید اعزام ها به عتبات عالیات آغاز خواهد شد.

وی گفت:‌ همچنین سفرهای سه و چهار روزه به عتبات برنامه ریزی شده است تا کسانی که علاقه مند به این نوع سفرها هستند بتوانند برای آن برنامه ریزی کنند.

اوحدی از راه اندازی مرحله نخست زائرسرای چزابه در بستان خبر داد و گفت: این زائرسرا اربعین به بهره برداری خواهد رسید

کد خبر 270320

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha