همشهری‌آنلاین: حرف اضافه مجموعه‌ای مرکب و متشکل از نثرهای طنز ژورنالیستی نویسنده است که رویکردی به مهمترین اتفاقات و تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه در فاصله زمانی زمستان ۸۱ تا زمستان ۸۳ دارد و با نگاهی طنزآمیز به بررسی و تحلیل وقایع جاری در کشور می‌پردازد.

کتاب حرف اضافه

علاوه بر جنبه‌های اطلاع رسانی و مطالعاتی کتاب، استفاده بجا و بهینه از اشعار، امثال و صنایع ادبی ،از دیگر وجوه تمایز و از چاشنی‌های اصلی این طنز نوشته‌های منثور است.

نویسنده در مقدمه طنز آمیز خود می‌نویسد: با همه این تواصیف، مطالعه این کتاب خالی از ضرر است. تنها ضررش معادل همان قیمت پشت جلد آن است که به ناچار می‌پردازید.

احتمالش هست که لااقل حرف اضافه زدن را به زبان و بیانی دیگر نمایش دهد و به خواننده محترم این امکان را بدهد که نهایتاً حرف‌های اضافه ما را با حرف‌های اضافه خودش مقایسه کند، شاید به نتیجه ای برسد و متأثر شود! کسی می‌گفت خانم من در دوران بارداری کتاب سه تفنگدار را می‌خواند و جالب اینکه بعدش سه قلو زایید، رفیقش که این مطلب را شنید خندید و گفت: برو خدا را شکر کن که کتاب چهل طوطی را نخوانده است!


کتاب حرف اضافه نوشته رضا رفیع و با مقدمه استاد بهاءالدین خرمشاهی در قطع رقعی و در 465 صفحه توسط انتشارات اطلاعات منتشر شده است که چاپ دوم آن به قیمت 4000 تومان در بازار کتاب موجود می‌باشد.

 

 

کد خبر 248686