همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: تسلیحات لازم جهت انهدام ناوها و هواپیماهای آمریکا‌یی را در خلیج فارس در اختیار داریم.

به گزارش ایسنا، در حاشیه رژه نیروهای مسلح سردار فدوی با بیان این که آمریکا از قسمت زیادی از توانمندی‌های سپاه مطلع است، خاطر نشان کرد: اما آن چه آنها مطلع نیستند بسیار گسترده‌تر از آن چیزی است که خبر دارند.

وی افزود: آمریکا‌یی‌ها از شناورهای تندرو، مین‌های دریایی و موشک ساحل به دریای نیروی دریایی سپاه نگران هستند. اکنون شناورهای سپاه در تعداد انبوه موجود است که 24 ساعته در خلیج فارس حضور دارند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران افزود: پس از این‌که تامین امنیت خلیج فارس به نیروی دریای سپاه رسید، شاهد تغییر رفتار ناوهای آمریکا‌یی بودیم و اکنون سال‌هاست که آمریکا را در آب‌های بین‌المللی نزدیک به ایران دیگر مشاهده نمی‌کنیم‌. آنها حتی در هنگام ورود به تنگه هرمز از بخش خروجی آن وارد می‌شوند تا به نیروی دریایی سپاه نزدیک نشوند که البته این عمل آنها هم منجر به ایجاد دو تصادف شده است.

فدوی در ادامه با بیان این‌که شرایط به گونه‌ای است که آمریکا‌یی‌ها و متحدانشان در فکر شلیک حتی یک تیر هم نیستند، خاطر نشان کرد: آمریکا برای ادامه تسلط بر دنیا ناچار است در خلیج فارس حضور داشته باشد و منابع انرژی را کنترل کند. اما هنگامی که در خلیج فارس حضور می‌یابند با نیروهای ما مواجه می‌شوند. آنها قادر نیستند امنیت خود را تامین کنند و با هر تعدادی از نیرو وارد منطقه‌ شوند باز هم قادر به تامین امنیت خود نیستند.

به گفته وی حضور نیروهای نظامی آمریکا در خلیج فارس به معنای قرار گرفتن در معرض نابودی کامل آنهاست.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران همچنین گفت: آمریکا در سال‌های قبل استراتژی استفاده از ناوهای بزرگ را استفاده می‌کرد که این ناوها در مقابل شناورهای سپاه آسیب‌پذیر هستند. از سویی آنها قادر نیستند با شناورهای کوچک وارد خلیج فارس شوند، بنابراین در یک تناقضی گرفتار شده‌اند. به همین منظور آنها شناورهای جدیدی را طراحی کردند ، اما آنها برای استفاده از این شناورها نیروی لازم را در اختیار ندارند، زیرا نیرویی می‌تواند در این شرایط سخت پایدار باشد که برای خدا کار کند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که ارزیابی شما از سفر رییس جمهور به نیویورک چیست؟ گفت: از هر ملتی و به ویژه ملت ایران انتظار سربلندی‌،‌ عزت و شرف است و سی و چهار سال پس از انقلاب مهر محکمی بر این عزتمندی و شرف به شمار می‌رود، ان شالله این روند ادامه پیدا کند.

وی با بیان این‌که رییس جمهور جزء بهترین سخنوران است افزود: روحانی از علمایی است که از زمان قبل از انقلاب وارد و درگیر در مسائل انقلاب بوده است. وی از ابتدای انقلاب مسیرهای مختلف را طی کرده است و جزء بهترین سخنوران و کسانی است که می‌توانند به بهترین وجه مطالبات را بیان کند، ان شالله در دوره ریاست جمهوری ایشان این روند مشاهده شود.

فدوی در پایان در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر این‌که تفسیر شما از تعبیر نرمش قهرمانانه که مقام معظم رهبری مطرح کردند چیست با بیان این‌که این سوال سیاسی است اظهار کرد:انعطاف مسلمانان بیشتر از هر کسی است انعطافی که از آن عزت و شرف در می‌آید؛ چرا که مسلمانان به مبنای‌هایی که خداوند گفته است، مسلط هستند.

کد خبر 231984

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار