همشهری آنلاین: خبرنگار شبکه المیادین لبنان مدعی شد که در جریان حضورش در القصیر برای پوشش تحولات درگیری‌های این شهر، سید حسن نصرالله را با لباس نظامی در این شهر رویت کرده است.

حسن نصرالله

به گزارش ایسنا، سید حسن نصرالله سالها است که در خفا زندگی می‌کند و به ندرت در انظار عمومی دیده شده است.

"علی هاشم"، خبرنگار لبنانی شبکه خبری المیادین که برای پوشش اخبار القصیر به این شهر سفر کرده است، گفته: "شنبه گذشته (پانزدهم ژوئن- 25 خرداد) وسط خیابان اصلی شهر ایستاده بودم که خودرو بزرگ سیاه رنگی از کنارم رد شد، دیدم سید حسن نصرالله در صندلی کنار راننده نشسته، عمامه به سر ندارد و لباس نظامی به تن کرده است. به من لبخند زد و سر تکان داد."

منابع نزدیک به حزب‌الله می‌گویند که این نخستین دیدار سید حسن نصرالله نبوده بلکه او یک روز پیش از آنکه محاصره القصیر آغاز شود به اطراف این شهر رفته و با فرماندهان و چند تن از نفرات زخمی حزب‌الله دیدار کرده و در جمع افراد حزب‌الله در آنجا سخنرانی کرده است.

به گفته این منابع، نصرالله همچنین یک بار هم پس از اینکه قصیر به تسخیر حزب‌الله و ارتش سوریه درآمد به این شهر و روستاهای اطرافش رفته و از نفرات حزب الله در آنجا بازدید کرده است.

علی هاشم به روزنامه الکترونیکی المانیتور آمریکا گفته: چند روز مانده به بازپس‌گیری نهایی شهر القصیر به دست دولت سوریه و نیروهای حزب‌الله لبنان، تدابیر شدید امنیتی در این شهر به اجرا درآمد.

وی ادامه داد: به دلیل بی‌سابقه بودن این تدابیر دلایل آن را از مسئولان نظامی مستقر در القصیر جویا شدم و آنها از احتمال سفر بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه به القصیر یا مناطق نزدیک به آن خبر دادند.

خبرنگار شبکه المیادین گفت: در شهردر حال تهیه گزارش و خبر بودم که ناگهان ماشین شاسی بلندی در مقابل من ظاهر شد که در آن سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در کنار راننده نشسته بود و در القصیر در حال گشت‌زنی بود.

وی گفت: سید حسن نصرالله بر خلاف گذشته لباس روحانیت به تن نداشت بلکه با لباس نظامی در کنار راننده نشسته بود و با لبخند به من که گیج شده بودم سرش را تکان داد و سپس ماشین از آن منطقه دور شد.

علی هاشم گفت: خودروی سید حسن نصرالله بدون محافظ و یا گارد همراه بود اما در شهر القصیر تدابیر شدید امنیتی برای حمایت از وی اتخاذ شده بود.

این خبرنگار لبنانی در ادامه گفت: پس از بازگشت به بیروت برای روشن شدن مشاهداتم در این زمینه تحقیقاتی را آغاز کردم که مشخص شد آن روز تنها دیدار سید حسن نصرالله از القصیر نبوده بلکه وی چند بار به این شهر سفر کرده است.

وی گفت: از یک منبع در حزب‌الله لبنان نیز اطلاعاتی به دست آوردم که نشان می‌داد سید حسن نصرالله چند روز قبل از آغاز درگیری در القصیر به این شهر سفر کرده و با فرماندهان محلی و برخی از زخمی‌های درگیری‌ها در القصیر دیدار کرده است.

به گفته خبرنگار مذکور سید حسن نصرالله به مدت نیم ساعت نیز برای نظامیان در القصیر سخنرانی کرده و با آنها تحولات میدانی و شرایط القصیر را به بحث و گفت‌وگو گذاشته است.

کد خبر 219283

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار