همشهری آنلاین: پوستر پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با طراحی مسعود نجابتی منتشر شد.

جشنواره هنری

به گزارش همشهری آنلاین، مسعود نجابتی، طراح پوستر پنجمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر از گفتمان مسائل آکادمیک هنر در ایده این پوستر خبر داد.

مسعود نجابتی؛ طراح و گرافیست باسابقه با اعلام این خبر گفت: از آنجا که جشنواره تجسمی فجر تجمیع تمامی بخش‌های هنرهای تجسمی است، در طراحی پوستر این دوره از جشنواره، نگاهی به مسائل آکادمیک هنر از قبیل نقطه و خط در کنار فرم‌های اصلی مانند مثلث و دایره داشتم.

وی افزود: در زمینه رنگ نیز همین نگاه را دنبال و از رنگ‌های اصلی در اثر استفاده کردم، تا روح مسائل آکادمیک هنر و مبانی هنرهای تجسمی در تایپوگرافی کلمه «فجر» خلاصه شود.

این هنرمند تصریح کرد: این تایپوگرافی در کنار بهره گیری از مبانی هنرهای تجسمی، یک نوع پویایی و حرکت را در پوستر به نمایش گذاشته که در زمینه رنگ لاجوردی که نگاهی به هویت اسلامی - ایرانی ما دارد، هماهنگی خوبی به وجود آورده است.

پوستر پنجمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر، متشکل از کلمه تایپوگرافی « فجر» است که این کلمه در قالب پنج رنگ قرمز، سبز، آبی، زرد و سفید ارائه شده است.

رنگ سفید و حرکت این رنگ در خطوط پویای اثر، نشانی از امید به آینده را در برابر مخاطب قرار می‌دهد.

خطوط در هم پیچیده از تیف‌های خاکستری که از درون رنگ‌های اصلی استخراج شده‌اند در زمینه‌ای از رنگ آبی لاجوردی المان‌هایی از هویت اسلامی - ایرانی را در روح اثر متجلی کرده است که تجمیع این خطوط و رنگ‌ها کلمه «فجر» را متجلی می‌کند.

کد خبر 199008

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز