چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۱ - ۰۷:۳۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: مهلت ارسال آثار به پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر تا 15 دی ماه تمدید شد.

نمایشگاه آثار هنری

به گزارش همشهری آنلاین، با توجه به تقاضای متعدد هنرمندان و درخواست تعدادی از هنرمندان که در جشنواره ثبت نام کرده اند اما هنوز آثار خود را ارسال نکرده اند، دبیرخانه جشنواره مهلت ارسال آثار را به پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر تا 15 دی ماه تمدید کرد.

پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در رشته های نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، سفال و سرامیک، تصویرسازی، مجسمه‌سازی، پوستر، عکاسی و کاریکاتور و بخش مقالات علمی از 14 بهمن تا 12 اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

هنرمندان برای شرکت در پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر می‌توانند آثار خود را تا 15دی ماه سال جاری از طریق سایت جشنواره به نشانی www.ivafestival.ir ارسال کنند.

رشته نقاشی با موضوع ایثار و فداکاری و رشته مجسمه سازی با موضوع وحدت است که هر هنرمند در رشته نقاشی می‌تواند حداکثر پنج اثر و در رشته مجسمه سازی حداکثر سه اثر را به جشنواره ارائه کند.

ارزشهای انسانی و الهی موضوع رشته سفال و سرامیک و شعائر اسلامی و ایرانی موضوع رشته نگارگری است و هر هنرمند حداکثر سه اثر را می‌تواند در این رشته ها ارائه کند.

رشته خوشنویسی فقط به گرایش نستعلیق اختصاص دارد و هر هنرمند خوشنویس می‌تواند حداکثر سه اثر را با موضوع آیات قرآنی، احادیث و اشعار برای جشنواره ارسال کند.

رشته تصویرگری جشنواره با موضوع داستانهای انقلاب اسلامی و مضامین "پایان شب سیه سپید است"، "شقایق"، "مادران شهدای نوجوان"، "دنیای خوبی ها"و "دیو چو بیرون رود فرشته درآید" برگزار می‌شود و هر تصویرگر حداکثر پنج اثر می‌تواند به جشنواره ارسال کند.

رشته پوستر با موضوع عدالت برگزار می‌شود و هر هنرمند مجاز است پنج اثر به این بخش ارائه کند.

رشته عکاسی نیز با موضوع شادیهای زندگی و امید به زندگی در گرایش مستند اجتماعی است و هر عکاس حداکثر هفت عکس را می‌تواند به جشنواره بفرستد و رشته کاریکاتور فقط به گرایش کارتون موضوعی اختصاص دارد که هر هنرمند می‌تواند حداکثر شش کاریکاتور را با موضوع عدالت به جشنواره ارائه کند.

رشته های عکاسی، کاریکاتور و پوستر به صورت بین المللی و سایر رشته های جشنواره به صورت ملی برگزار می‌شود.

بخش مقالات علمی به «بررسی تحولات هنرهای تجسمی انقلاب اسلامی» اختصاص دارد و هر شرکت کننده می‌تواند تا 16 دی ماه حداکثر خلاصه سه مقاله را به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.

بخش فیلم مستند هنرهای تجسمی نیز در پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر برگزار می‌شود و سینماگران و مستندسازان می‌توانند فیلم های خود را با موضوع هنرهای تجسمی درباره یکی از شاخه های تجسمی (نقاشی، گرافیک، خوشنویسی، نگارگری، عکاسی، کاریکاتور، مجسمه سازی، تصویرگری و سفال و سرامیک) و فیلموگرافی هنرمندان تجسمی (پرتره) و دیگر مستندهای خود را پیرامون هنرهای تجسمی تا 5 بهمن ماه به دبیرخانه پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر ارسال کنند.

کد خبر 194131

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی