همشهری آنلاین: آثار هنرمندان زن ایرانی پس از نمایش عمومی در بروکسل، در شهرهای ورشو و آتن نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.

پوستر تجسمی

به گزارش ایسنا، نمایشگاه آثار هنرمندان زن ایرانی نخستین بار سال 2001 میلادی با نمایش آثار 10 هنرمند نقاش ایرانی توسط گالری الهه در تهران و گارلی آرت کانتارا در بروکسل برگزار و بعد از آن نیز دوبار دیگر این رویداد بین‌المللی تکرار شد.

این بار دو گالری با انتشار یک فراخوان عمومی برای دریافت آثار زنان هنرمند ایرانی متولد 1350 تا 1370 فراخوان دادند تا دامنه گسترده‌تری از هنرمندان را شناسایی و معرفی کنند.

این نمایشگاه با عنوان «نمایش داده‌ نشده» از آبان ماه امسال به دبیری فری ملک‌مدنی و با موضوع آزاد در گرایش‌های عکاسی، نقاشی و چیدمان در گالری آرت کانتارا بروکسل با آثاری از 40 هنرمند زن ایرانی برپاست.

همچنین قرار است مجموعه آثار این نمایشگاه در ماه‌های فوریه و مارچ ۲۰۱۳ در آتن و از ۱۵ اپریل تا ۱۵ ژوئن ۲۰۱۳ در ورشو به نمایش گذاشته شود.

در مجموعه «نمایش داده نشده» آثاری از ثمین ابرقوئی، عالیه عابدینی، سارا ابری، آساره عکاشه، مینا انوشه، هما ارکانی، مریم اشکانیان گنجه، مریم آوارزمانی، سپیده بهزادی، سوده داودنوری، فریبا دهقانی‌زاده، ساناز دزفولیان، ریحانه حسینی، بنفشه جهانگیری، شیوا کلامیان، مهدخت کسائی‌نسب، هدی کاشیها، عاطفه خاص، زهرا مداح، مریم مجد، ژینا مدرس‌گرجی، ندا معین‌افشاری،سحر مختاری، ندا مرادی، الهام مصدق، مریم مولیایی، مونا نجفی‌زاده، شیوا نوران، سپیده نورمحمدمنش، شادی نویانی، پونه اُشیدری، دلارا پاکدل، فرناز ربیعی‌جاه، مهری رحیمی‌زاده، هنگامه صدری، سحر صالحی، فاطمه ساویز، شیما سهرابی، زهرا طباطبایی و آتوسا وحدانی، به نمایش در آمده‌اند.

همچنین در تاریخ ۱۵ دسامبر (25 آذر) کنفرانسی با عنوان «فرصت‌ها یا چالش‌هایی که زن و هنرمند بودن در ایران امروز دارد» در محل نمایشگاه برگزار خواهد شد.

 

کد خبر 193656

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار