مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک دانشجوی 19 ساله، سال دوم در دانشگاه پوردو با یک برنامه اجرایی آیفون نقش مهمی دربرداشتن نخستین گام‌های مریخ نورد ناسا در سطح مارس برداشته است

حرکت مریخ نورد ناسا با برنامه آیفون

به گزارش خبرگزاری مهر، ریلی آورون تابستان امسال به عنوان کارآموز با مهندسان ناسا کار می‌کرد تا مریخ نورد ناسا با عنوان کنجکاوی بتواند با استفاده از چرخ‌های خود روی سطح سیاره مریخ حرکت کند. اما در این میان وی متوجه شد که این فرآیند به این علت آهسته شده است که مهندسان مجبورند پیش از هر مانور چندین دقیقه صرف وارد کردن یک کد محرمانه روی رایانه‌های خود کنند.

بنابراین آورون این مشکل را با یک برنامه اجرایی آیفون حل کرد تا حرکت این ربات یک تنی چون یک اتومبیل کنترل از راه دور ساده باشد.

آورون اظهار داشت: مهندسان مجبور بودند زمان زیادی را پشت رایانه‌های خود بگذرانند و در این میان نمی‌توانستند توجهی به پیشرفت مریخ نورد در سطح شبیه سازی شده مریخ کنند، اما با این برنامه اجرایی مشکل به سرعت و ساده حل شد و آنها توانستند بفهمند که این مریخ نورد به واقع قادر است چه کاری انجام دهد.

آورون پس از اتمام دوره کارآموزی خود در آزمایشگاه رانش جت ناسا، به دانشگاه پوردو باز گشت تا تحصیلات خود را ادامه دهد، اما مهندسان این آزمایشگاه هنوز از این برنامه برای کنترل مریخ نورد دوقلوی کنجکاوی که در زمین و در فضای شبیه سازی شده مریخ قرار دارد استفاده می‌کنند.

آورون اظهار داشت: اکنون اگر دانشمندان بخواهند که کنجکاوی وارد یک دهانه برخوردی شود یا از یک سنگ بالا برود آنها می‌دانند که این کار را می‌تواند بدون دور زدن سنگ و گیرافتادن در دهانه برخوردی انجام دهد.

مریخ نورد کنجکاوی در اواخر سال 2011 توسط راکت اتلس 5 پرتاب شد و در 6 آگوست 2012 به مریخ رسید. قرار بود کنجکاوی در سال 2009 پرتاب شود ولی به علت نداشتن آمادگی دو سال تاخیر پیدا کرد.

کد خبر 182542

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار