مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۱ - ۰۵:۲۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: ناسا به مناسبت دوازدهمین سالگرد حضور دانشمندان در ایستگاه بین المللی فضایی، خدمات جدید پیامکی ارائه کرده است که امکان مشاهده ایستگاه بین المللی فضایی را در حال عبور از بالای خانه‌ها، بدون تلسکوپ فراهم می‌آورد

ایستگاه فضایی را با دریافت پیامک ببینید

به گزارش خبرگزاری مهر، زمانی که ایستگاه بین المللی فضایی از بالای خانه‌تان می گذرد، ناسا پیامکی با عنوان "ایستگاه را ببینید" به تلفن همراهتان ارسال می‌کند.

ایستگاه بین المللی فضایی سومین جرم نورانی در آسمان پس از خورشید و ماه است با این حال اغلب مردم هنوز نمی‌دانند این آزمایشگاه در حال عبور از چه محلی در آسمان است.

ناسا به افرادی که برای این خدمات نام نویسی کرده باشند، چند ساعت پیش از آنکه بتوانند ایستگاه فضایی را در آسمان ببینند، پیامک و یا ایمیل می‌زند.

بر اساس اعلام این سازمان، مردم وقتی بدانند باید کجای آسمان را نگاه کنند می‌توانند بدون استفاده از تلسکوپ این آزمایشگاه فضایی گردان را ببینند.

ویلیام گرستنمایر - مدیر اکتشافات و عملیات انسانی ناسا می‌گوید: در حال انجام اقدامات علمی در ایستگاه فضایی هستیم که می‌تواند به بهبود زندگی بر روی زمین کمک کرده و راه را برای اکتشافات آینده در اعماق فضا هموار سازد.

وقتی که آسمان صاف است ایستگاه بین المللی مانند نقطه نورانی که با سرعت حرکت می‌کند، دیده می‌شود.

برای دریافت این خدمات به پایگاه اینترنتی http://spotthestation.Nasa.Govمراجعه کنید.

کد خبر 190172

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار