همشهری‌آنلاین: مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به هفتمین روز از اجرای طرح امداد و نجات نوروزی از یک هزار و 31 مورد عملیات امداد و نجات در سطح کشور خبر داد.

red cross

حسین درخشان در گفت وگو با خبرنگار«حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به یک هزار و 31 مورد عملیات امداد و نجات در سطح کشور تا کنون، گفت: بیشترین موارد عملیات امداد و نجات مربوط به حوادث جاده‌‌ای شامل چپ کردن، واژگونی و تصادفات و 125 مورد گرفتاری در برف و طوفان‌های شنی بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰۸ هزار و ۱۶۸ نفر در این مدت حادثه دیده‌اند، تصریح کرد: از این تعداد ۱۰۸ هزار و ۷۵ نفر توسط مأموران امداد و نجات، نجات یافتند و از نجات یافتگان نیز پنج هزار و ۳۶۸ مورد مصدوم شدند که در نهایت از این تعداد ۷۰۴ نفر توسط نیروهای عملیاتی برای امر درمان به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و مابقی به صورت سرپایی درمان شدند.

مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به وضعیت جوی سرد در منطقه غربی و شمال شرقی کشور و گردو غبار در منطقه جنوبی و جنوب شرقی،‌ گفت: بر این اساس ۹۰ هزار و ۴۹۵ نفر از مسافران اسکان اضطراری داده شدند.

درخشان با اشاره به استقرار بالگرد در 9 منطقه کشور، اظهارکرد: این بالگردها 144 ساعت پرواز داشتند و تا کنون 11 نفر از افرادی که دارای وضعیت وخیم بودند از مرگ نجات یافته‌اند که پنج نفر آنها کوهنورد بودند که در ارتفاعات شمالی گیر افتاده بودند.

مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران در خاتمه با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت جوی کشور مناسب است، تصریح کرد: تردد در جاده‌های کشور مناسب است و مشکل خاصی وجود ندارد.

 

کد خبر 164033
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز