همشهری‌آنلاین: رئیس پلیس راهور استان البرز محدودیت‌های ترافیکی پنجمین روز سال 91 برای جاده چالوس را اعلام کرد.

chalous

حبیب‌الله کمالوند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: هر ساله گروه نخست مسافران نوروزی در روز پنجم فروردین به شهرهای مبداء بازگشته و به همین دلیل شاهد ترافیکی سنگین در این روز هستیم.

وی تصریح کرد: علت اصلی این است که از روز ششم فروردین بسیاری از اداره‌ها و مراکز دولتی و خصوصی فعالیت خود را آغاز کرده و به همین دلیل مردم می‌خواهند در صبح روز ششم در محل‌ کار خود حاضر شوند.

این فرمانده ارشد انتظامی ادامه داد: به همین دلیل لازم است که محدودیت‌های ترافیکی را برای برخی محورهای پرتردد با هدف جلوگیری از ایجاد ترافیک‌های سنگین ایجاد کنیم.

کمالوند افزود: در همین زمینه تصمیم گرفته شده است که حرکت انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 الی 24 روز جمعه چهارم فروردین ماه جاری از کرج به سمت دهانه شمالی تونل کندوان در جاده چالوس ممنوع باشد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تردد وسائل نقلیه از ساعت 15 الی 24 همین روز یعنی جمعه چهارم فروردین ماه از مرزن آباد به سمت کرج نیز به صورت یک طرفه انجام می‌شود.

رئیس پلیس راهور استان البرز تاکید کرد: افرادی که قصد تردد در محور کرج ـ چالوس را دارند باید به این محدودیت‌ها توجه کرده و زمان سفر خود را بر اساس آن تنظیم کنند.

تردد خودروهای سنگین از جاده چالوس ممنوع است

کمالوند در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در کرج مبنی بر اینکه آیا تردد خودروهای باری سنگین در محور کرج ـ چالوس پس از پایان تعطیلات رسمی یعنی پنجم فروردین آزاد می‌شود یا خیر؟ گفت: تردد این خودروها تا زمانی که پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کند در محور فوق ممنوع است.

وی تصریح کرد: این محدودیت به احتمال فراوان تا پایان سیزدهم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

لزوم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی مسافران نوروزی

کمالوند در پاسخ به پرسش دیگری درباره میزان تصادفات جاده‌ای در نوروز 91 گفت: خوشبختانه ما شاهد کاهش آمار تصادفات و تلفات و خسارات جانی بودیم و امیدواریم مسافران نوروزی با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی این وضعیت را تا پایان تعطیلات ادامه دهند.

وی در پایان تاکید کرد: در صورت همکاری و تعامل پلیس و رانندگان می‌توانیم میزان خسارات جانی و مالی در جاده‌های استان البرز که از جمله مهمترین محورهای کشور هستند را به حداقل برسانیم.

کد خبر 164043
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیب اجتماعی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز